قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۳۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

قدیری ابیانه: تصویب نشدن FATF به سود کشور است

فعال سیاسی گفت: ما می توانیم به جای رد FATF این موضوع را مطرح کنیم که بررسی آن را به عمل غرب به برجام منوط خواهیم کرد.

قدیری ابیانه: تصویب نشدن FATF به سود کشور است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، باشگاه خبرنگاران: محمد حسن قدیری ابیانه فعال سیاسی با اشاره به اظهارات محسن رضایی درباره آخرین وضعیت بررسی لوایح مربوط به FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: اگر جاسوسی تمام اطلاعات بانکی مارا کپی کرده و در اختیار دشمن بگذارد به اقتصاد ما لطمه وارد کرده و این یک جاسوسی بزرگ محسوب می شود.

او ادامه داد: FATF یک جاسوسی گسترده و آنلاین است، یعنی هر لحظه ممکن است که اطلاعات مالی کشور ما در اختیار دشمن گذاشته شود. علاوه بر این مسئولان FATF آمریکایی و متشکل از وزارت خزانه داری آمریکا و اتاق جنگ با ایران هستند و قطعا از اطلاعات بانکی موجود برای ضربه زدن به اقتصاد کشور و جلوگیری از دور زدن تحریم ها استفاده خواهند کرد؛ بنابراین تصویب fatf به معنای خود تحریمی است و عدم تصویب این در مجمع تشحیص مصلحت نظام اقدامی بسیار به جاست.

قدیری ابیانه افزود: ناگفته نماند که اصرار دولت و وزارت خارجه برای تصویب این لوایح بسیار مشکوک است و اگر قرار باشد با حسن ظن نگاه کنیم دست کم نشان دهنده اعتماد مسئولان به آمریکایی ها و دشمنان ماست.

فعال اصولگرا درباره احتمال قرار گرفتن ایران در لیست سیاه تحریم ها پس از رد FATF گفت: اصلا FATF یک نهاد بین المللی نیست که همه کشور ها عضو آن بوده و یا موفق به عضویت در آن شوند، اما حتی اگر فرض را براین بگذاریم که fatf تصویب شود حتی در اینصورت هم تضمینی وجود ندارد که ایران از لیست خاکستری تحریم های آمریکا خارج شده و وارد لیست سیاه نشود، زیرا عربستان و اسرائیل هم باید به نفع ما رای دهند که این اتفاق بیفتد در حالی که هرگز چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

فعال سیاسی افزود: بر فرض محال هم اگر این اتفاق بیفتد و آن ها ما را در لیست سفید قرار دهند، آیا بانک های جهانی علی رغم تحریم آمریکا طبق نظر fatf عمل کرده و با معامله خواهند کرد یا مطابق با نظر آمریکا عمل خواهند کرد؟ به طور مسلم آن ها طبق نظر آمریکایی ها عمل خواهند کرد و تحریم های ما از بین نرفته و تغییری در وضعیت ما پیش نخواهد آمد؛ بنابراین عدم تصویب این لوایح به نفع کشورمان است.

او خاطر نشان کرد: البته ما می توانیم به جای رد این لوایح این موضوع را مطرح کنیم که بررسی FATF را به عمل غرب به برجام منوط خواهیم کرد به بیانی دیگر این لوایح را نه رد کرده و نه تصویب کنیم و صرفا آن را معلق کرده و به عمل غرب به تعهدات برجامی موکول کنیم که البته قطعا آن ها به تعهدات خود عمل نخواهند کرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha