قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۳۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نارضایتی سناتورها از جلسه توجیهی با مقام های دولت آمریکا درباره ایران

جهان آمریکاتهران اعضای کمیته روابط خارجی سنا با ابراز نارضایتی از نتایج جلسه غیرعلنی با مقام های دولت دونالد ترامپ اعلام کردند که این مقام ها هیچ گونه اطلاعات طبقه بندی شده تازه ای…

نارضایتی سناتورها از جلسه توجیهی با مقام های دولت آمریکا درباره ایران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش بامداد چهارشنبه واشنگتن پست، سناتورها از عدم تمایل دولت آمریکا برای مشارکت دادن کنگره در تصمیم های نظامی ابراز نارضایتی کرده و از اینکه مقام های وزارت خارجه اطلاعات تازه ای در اختیار آنها قرار نداد، انتقاد کردند.
هدف از این جلسه دریافت توضیحات و کسب اطلاعاتی بود که دولت ترامپ بر اساس آن اقدام به ترور سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرد.
«رند پال» سناتور جمهوریخواه ایالت کنتاکی پس از جلسه توجیهی با «برایان هوک» فرستاده ویژه دولت آمریکا در امور و برخی مقام های دولتی دیگر گفت: موضع این دولت و احتمالا بسیاری از دولت های اخیر این بوده که اهمیتی ندهند که کنگره چه فکر می کند. این دولت ها اعتقادی ندارند که برای هر جنگی باید مجوز دریافت کنند.
وی افزود که در این جلسه اطلاعات جدیدی ارائه نشد. علاوه بر این سناتور جمهوریخواه، بسیاری از سناتورهای دموکرات نیز به شدت از دولت ترامپ انتقاد کردند.
«کریستوفر کونز» سناتور دموکرات ایالت «دلاور» اظهارات داشت: این جلسه عمدتا محترمانه بود اما برخی اعضای حاضر از اینکه پاسخ های معناداری دریافت نکردند، به شدت ناراضی بودند.
«جف مرکلی» سناتور دموکرات ایالت اورگون نیز گفت در این جلسه «چیزی جز آنچه که در روزنامه ها خوانده اید مطرح نشد. نارضایتی زیادی وجود دارد از اینکه دولت بارها توضیحات خود را درباره اقدامش تغییر داده است.»
«جین شاهین» سناتور دموکرات ایالت «نیوهمپشایر» و «کوری بوکر» سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی نیز از نتایج این جلسه ابراز رضایت نکردند.
این جلسه پرمنازعه در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا آماده می شود تا هفته جاری با ارائه دو طرح، اختیارات دولت ترامپ در خصومت ورزی با ایران را محدود کند.
این در حالی است که «الیوت انگل» رییس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان اعلام کرد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا موافقت کرده است تا در جلسه عمومی این کمیته در خصوص سیاست های دولت در قبال ایران شهادت بدهد.
سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در مسیر فرودگاه بغداد به دستور ترامپ و با شلیک موشک از پهپادهای وزارت دفاع آمریکا ترور شده و به شهادت رسیدند.

روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در واکنش به این جنایت، بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ماه با صدور اطلاعیه ای از شلیک ده ها فروند موشک بالستیک به پایگاه عین الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد.
در پی این تحولات اعضای کنگره آمریکا نسبت به سیاست های دولت ترامپ اعتراض کرده و خواستار دریافت اطلاعاتی شدند که دولت آمریکا بر اساس آن اقدام به این حرکت تروریستی کرد.
مقام های کنگره تلاش کرده اند تا اختیارات جنگی ترامپ را محدود کنند. در این راستا دو طرح هفته جاری در مجلس نمایندگان به رای گذاشته می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha