قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۳۱۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز:

فعالیت بخش خصوصی اتوبوسرانی، خودمختارانه شده است

رئیس سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز گفت: در حال حاضر برخی اتوبوس های بخش خصوصی حدود یک سال است که وارد خط نشده اند و شرایط به گونه ای است که فعالیت آنها خودمختارانه شده و به زور فعالیت شان را کنترل می کنیم.

فعالیت بخش خصوصی اتوبوسرانی، خودمختارانه شده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کوروش سبزعلی در یکصد و ششمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (۸ بهمن ماه) برگزار شد، درخصوص لایجه فروش اموال اسقاطی و غیرقابل استفاده این سازمان، اظهار کرد: ساخت این ۱۲۲ دستگاه اتوبوس به سال ۸۶ برمی گردد که تا سه سال کار کردند و پس از آن موتور ۱۰ اتوبوس جابه جا شد اما باز هم تنها یکی دو سال کار کردند و سپس از رده خارج شدند.

وی افزود: سازمان اتوبوسرانی را با ۱۰۹ دستگاه اتوبوس تحویل گرفتم و اکنون ۱۵۵ اتوبوس فعال در اهواز وجود دارد اما با احتساب اتوبوس های گردشی، ۱۸۸ اتوبوس داریم. روزانه تعدای از این اتوبوس ها خراب می شوند و آن ها را اورهال می کنیم. 

سبزعلی با بیان اینکه تا آخر سال جاری ۴۰ اتوبوس نیز بازسازی می شوند، گفت: با فروش این اتوبوس ها می توانیم قطعات مورد نیاز را خریداری و اتوبوس ها را بازسازی کنیم.

سبزعلی گفت: در حال حاضر برخی اتوبوس های بخش خصوصی حدود یک سال است که وارد خط نشده اند و شرایط به گونه ای است که فعالیت آنها خودمختارانه شده و به زور فعالیت شان را کنترل می کنیم.

در ادامه، رحیم کعب عمیر عضو شورای شهر اهواز نیز با اشاره به لایحه فروش  اموال اسقاطب و غیرقابل استفاده سازمان اتوبوسرانی اظهار کرد: عمر اتوبوس ۱۰ سال است اما این اتوبوس ها ۱۰ سال کارکرد نداشته اند و با دو سه سال فعالیت از رده خارج شدند.

وی افزود: این اتوبوس ها با گرمای خوزستان و شرایط این استان سازگاری نداشتند. سیستم خنک کننده این اتوبوس ها نیز مشکل داشت و در شرایط خوزستان جوابگو نبود.

کعب عمیر گفت: تعداد اتوبوس های فعال در اهواز بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ اتوبوس متغیر است و ممکن است دوباره کاهش یابند، اما زمانی که آقای سبزعلی سازمان اتوبوسرانی را تحویل گرفت، تعداد اتوبوس ها ۱۰۹ اتوبوس بوده است. برخی اتوبوس ها برای دو تا سه ساعت تنها تعمیر می شوند و به همین دلیل تعداد اتوبوس ها گاهی متغیر است.

وی با اشاره به مشکل ایجاد شده در زمینه نبود کارت های اتوبوس (بلیت الکترونیکی) گفت: در حال حاضر حساب و کتاب مشخص نیست و نمی توانیم بگوییم کارکرد هر اتوبوس روزانه چقدر است؟

در نهایت لایحه فروش اموال اسقاطی و غیرقابل استفاده سازمان اتوبوسرانی شهرداری اهواز از طریق مزایده، از سوی اعضای شورای شهر تصویب شد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha