قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۸۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کرملین: فعلاً درباره «معامله قرن» اظهارنظر نمی کنیم

سخنگوی دولت روسیه در کنفرانس خبری تصریح کرد که کرملین تا زمان اطلاع یافتن از ماهیت «معامله قرن»، درباره آن اظهار نظر نمی کند.

کرملین: فعلاً درباره «معامله قرن» اظهارنظر نمی کنیم

: «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین امروز (سه شنبه) در آستانه انتشار جزئیات طرح دولت «دونالد ترامپ» موسوم به «معامله قرن» گفت که کرملین در حال حاضر در خصوص این طرح ابراز نظر نمی کند.

بنا به گزارش خبرگزاری روسی «تاس»، وی ضمن تأکید بر اینکه روسیه هنوز از ماهیت این سند اطلاعی ندارد، گفت: «ما نمی توانیم تا زمانیکه با ماهیت آن آشنا شویم، چیزی در این خصوص بگوییم».

پیش از این، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه درباره طرح سازش آمریکا موسوم به «معامله قرن»، اظهار داشت گروه «چهارجانبه خاورمیانه» و میانجی های بین المللی باید ابتدا طرح معامله قرن را تحلیل کنند.

وزیر خارجه روسیه در این باره افزود: «اطلاعات درز شده از طرح معامله قرن نشان می دهد این نقشه اساساً با رویکرد رسمی بین المللی در قبال پایان دادن به بحران [فلسطین] متفاوت است». اما این طرح باید راساً توسط طرف های درگیر مناقشات فلسطین-اسرائیل مورد ارزیابی قرار بگیرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، دیروز دوشنبه، در جریان استقبال بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کاخ سفید ساعت ۱۲ به وقت واشنگتن (سه شنبه شب) از معامله قرن رونمایی خواهد کرد.

تاکنون هیچ کشور عربی آشکارا، طرح معامله قرن را مورد تأیید قرار نداده است و رهبران فلسطینی نیز به شدت در روزهای اخیر و پیش از آن از این طرح انتقاد کرده اند.

«معامله قرن» به طرح دولت آمریکا گفته می شود که ظاهراً برای ایجاد سازش دولت فلسطین و رژیم اشغالگر قدس تدوین شده و آن را طرح صلح می خوانند. بنا بر این طرح، رژیم اسرائیل، در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی بخش فلسطین و قطعنامه های شورای امنیت و همچنین الحاق بخش هایی از مناطق اشغال شده به خاک فلسطین اشغالی، با تشکیل دولت مستقل فلسطین موافقت می کند اما نه پایتختی قدس را نه بازگشت میلیون ها آواره را می پذیرد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha