قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کشف 651 میلیارد کالای قاچاق در استان مرکزی

فرمانده انتظامی استان از کشف 651 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در عملیات های 10 ماهه نخست امسال در این استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایشی 48 درصدی داشته است.

کشف 651 میلیارد کالای قاچاق در استان مرکزی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، فرمانده انتظامی استان از کشف 651 میلیارد ریال انواع کالای قاچاق در عملیات های 10 ماهه نخست امسال در این استان خبر داد و گفت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایشی 48 درصدی داشته است.

بر اساس اعلام پلیس، سردار"حسن مفخمی شهرستانی" از قاچاق به عنوان پدیه ای شوم و مخرب پیکره اقتصاد ملی کشور یاد کرد و گفت: قاچاق کالا در بسیاری از موارد با ایجاد و تشدید رویه های اقتصادی، مغایر با اقتصاد مقاومتی است و مبارزه با آن به عنوان یکی از شیوه ها و ابزارهای اصلاح نقاط ضعف اقتصادی در راس برنامه های عملیاتی پلیس است.

وی با تاکید بر ضرورت عزم همگانی در حمایت از رونق تولید ادامه داد: هر چند که نیروی انتظامی حمایت از سرمایه گذاری، تولید و اشتغال صحیح و قانونی را وظیفه خود می داند، ولی نکته حائز اهمیت آن است که مبارزه با جرایم اقتصادی نیازمند همگرایی نهادهای متولی و عزم ملی است.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه به دستاوردهای عملیاتی پلیس استان مرکزی در 10 ماهه نخست سال جاری در این استان اشاره کرد و گفت: در این بازه زمانی میزان کشفیات کالای قاچاق در استان در حدود 651 میلیارد ریال بوده و این میزان کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل در حدود 42 درصد افزایش داشته است.

سردار مفخمی شهرستانی ادامه داد: طی این عملیات ها 652 نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند و تعداد 454 دستگاه انواع وسایل نقلیه از آنان توقیف شد.

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی تصریح کرد: از تعداد 779 پرونده تشکیل شده در خصوص قاچاق کالا، ارزش ریالی 69 پرونده بالای یک میلیارد ریال بوده و 322 پرونده ارزش بالای 100 میلیون داشته اند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با تاکید بر تداوم طرح های عملیاتی ویژه پلیس در مبارزه با قاچاقچیان کالا بویژه تشدید طرح های عملیاتی برخورد با خودروهای شوتی در سطح استان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مشکوک افراد در زمینه های اقتصادی، موضوع را برای بررسی تخصصی از طریق تلفن 110 به پلیس گزارش کنند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha