قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

روایت صدر از نظر رهبری درباره لوایح FATF

عضو اصلاح طلب مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ادعای روز گذشته رئیس جمهور مبنی بر موافقت رهبر انقلاب با تصویب پالرمو و CFT، ماجرای دیدار رئیس مجمع با رهبر انقلاب درباره این لوایح را روایت کرد.

روایت صدر از نظر رهبری درباره لوایح FATF

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: عضو اصلاح طلب مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ادعای روز گذشته رئیس جمهور مبنی بر موافقت رهبر انقلاب با تصویب پالرمو و CFT، ماجرای دیدار رئیس مجمع با رهبر انقلاب درباره این لوایح را روایت کرد.

سید محمد صدر عضو اصلاح طلب مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره ادعای روز گذشته رئیس جمهور مبنی بر موافقت رهبر انقلاب با تصویب لوایح پالرمو و CFT گفت: در رابطه با نظر رهبر انقلاب درباره دو لایحه پالرمو و CFT دو نقل قول وجود دارد.

وی با بیان اینکه یک نقل قول مربوط به آقای روحانی است که گفتند رهبری مخالفتی ندارد، گفت:، اما نقل قول غیرمستقیم در این رابطه از سوی آقای آملی لاریجانی در صحن مجمع بیان شد. رئیس مجمع در یکی از جلسات به دیدارش با رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت که در آن دیدار نظر رهبری را درباره لوایح پالرمو و CFT جویا شده و رهبر انقلاب نیز در پاسخ گفته اند که در رابطه با این لوایح من به جمع بندی نرسیده ام و هر تصمیمی که اعضای مجمع اتخاذ کردند همان را لحاظ کنید.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در جریان بررسی های یکساله مجمع تشخیص بر روی پالرمو و CFT، نامه یا دست نوشت یا هر مطلبی که حاکی از تایید این دو لایحه از سوی رهبری باشد، به دست اعضای مجمع رسیده است؟ تصریح کرد: در این زمینه خیر. ولی پنج تن از مسئولان ارشد دولت از جمله وزیر اقتصاد، وزیر خارجه، معاون حقوقی رئیس جمهور، رئیس بانک مرکزی و معاون اول رئیس جمهور نامه های جداگانه ای را برای رهبر انقلاب فرستاده بودند که رهبری پس از خواندن این نامه ها، آن ها را به مجمع ارجاع داده و گفتند که اعضای مجمع با امعان نظر به این نامه ها در رابطه با عضویت یا عدم عضویت ایران در این دو کنوانسیون تصمیم نهایی را اتخاذ کنند.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام روحانی روز گذشته در بخشی از سخنرانی خود در جمع استانداران و فرمانداران کل کشور از عدم تایید دو لایحه پالرمو و CFT از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتقاد کرده و با بیان این که یک قانون و مقرراتی که دولت آن را تصویب کرده و مجلس نیز به عنوان نماینده ملت آن را تصویب کرده، بین زمین و آسمان بماند و روابط ما با دنیا را دچار مشکل کند، گفته بود "وقتی (این کنوانسیون را) دولت به صورت لایحه تصویب کرده و مجلس تصویب کرده و رهبری هم به صراحت می گوید با لوایح دولت مشکلی ندارم. حال چطور که این لوایح در مجمع مورد تایید قرار نمی گیرد؟ "

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha