قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون رئیس سازمان انرژی اتمی ایران:

کشف معدن «ساغند» به تولید عناصر نادرخاکی کمک می کند

کرج - معاون رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: کشف معدن «ساغند» به تولید عناصر نادرخاکی کمک می کند.

کشف معدن «ساغند» به تولید عناصر نادرخاکی کمک می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پژمان رحیمیان پیش از ظهر سه شنبه در مراسم افتتاح پایلوت فرآوری و استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک که در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران واقع در شهرستان ساوجبلاغ برگزار شد، گفت: این مهم اتفاقی بزرگ است که با تلاش وزارت صمت و مرکز تحقیقات عملیاتی می شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان انرژی اتمی به نوبه خود در این حوزه همکاری لازم را خواهد داشت، گفت: چین به تازگی در جنگی تجاری آمریکا را با تحریم صادرات عناصر نادر خاکی تهدید کرده است.

مدیرعامل شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته ای ایران تاکید کرد: خوشحالیم که در آستانه دهه فجر توانسته ایم در این حوزه گام های بزرگی برداریم ما در حوزه صنعت هسته ای نیز به عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک نیاز داریم.

رحیمیان اضافه کرد: به برکت وجود نظام مقدس جمهوری اسلامی امکانات و تجهیزات اکتشافی مهمی توسط سازمان انرژی تهیه و در خدمت فعالان این حوزه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: در حوزه اکتشافات معادن عناصر نادر خاکی، معدن «ساغند» را کشف کرده ایم در صورت راه اندازی کارخانه فرآوری منابع خوبی نصیب کشور می شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha