قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بازداشت یک دانشجوی ایرانی دیگر در بدو ورود به آمریکا

ماموران حفاظت مرزی و گمرکی آمریکا یک دانشجوی ایرانی را در بدو ورود به خاک این کشور بازداشت کرده و قصد دارند او را اخراج کنند.

بازداشت یک دانشجوی ایرانی دیگر در بدو ورود به آمریکا

: در ادامه سنگ اندازی دولت آمریکا در راه تحصیل دانشجویان ایرانی و ارعاب اتباع ایران حین ورود به این کشور، روز دوشنبه یک دانشجوی دیگر در بدو ورود به خاک ایالات متحده بازداشت شد.

شبکه «سی. اِن. اِن» گزارش داد بامداد دوشنبه «علیرضا یزدانی» که برای ادامه تحصیل به دیترویت بازگشته بود، توسط ماموران حفاظت مرزی و گمرکی فرودگاه بازداشت شد.

بر این اساس، وکیل یزدانی به سی. اِن. اِن گفت او که برای تحصیل در مقطع دکتری در رشته علوم کشاورزی در دانشگاه ایالت میشیگان پذیرفته شده بود، شش ساعت مورد بازجویی نیرو های امنیتی آمریکا قرار گرفته و قرار است به ایران بازگردانده شود.

بازداشت و تلاش برای اخراج این دانشجوی ایرانی ۲۷ ساله در حالی است که هفته قبل نیز یک دانشجوی دیگر در بدو ورود به فرودگاه لوگان در شهر بوستون بازداشت و به ایران دیپورت شد.

اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در ماساچوست می گوید از ماه آگوست تا کنون حداقل ۱۰ دانشجوی ایرانی به دلیل قوانینی که دولت واشنگتن به ریاست «دونالد ترامپ» علیه تهران وضع کرده، از ادامه تحصیل منع و به ایران بازگردانده شده اند.

به نوشته سی. اِن. اِن، «برادلی ماز» یکی از وکلای یزدانی می گوید او در ماه سپتامبر (۲۰۱۹) از سوی دانشگاه میشیگان پذیرفته شده و اوایل ماه جاری (ژانویه) نیز روادید تحصیلی از سوی دولت آمریکا برای او صادر شده بود.

بر این اساس، اداره حفاظت مرزی و گمرک آمریکا با صدور بیانیه ای درباره بازداشت یزدانی بدون ارائه هیچ دلیلی مدعی شد بعد از بررسی های که انجام داده اند، ورود او به خاک ایالات متحده غیرقابل پذیرش است.

سخنگوی دانشگاه میشیگان نیز گفت این دانشگاه طی ۲۴ ساعت گذشته رایزنی های فشرده ای با سازمان های فدرال ایالات متحده داشته تا مشکل یزدانی را حل کند، اما به نتیجه ای نرسیده است.

هفته قبل «محمدشهاب دهقانی حسین آبادی» دانشجوی ۲۴ ساله ایرانی بعد از بازداشت در فرودگاه بوستون، از آمریکا اخراج و به ایران بازگردانده شد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha