قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان:

همایش «فاطمیون» با حضور ۲۵ هزار دانش آموز همدانی برگزار می شود

همدان - مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از برگزاری همایش «فاطمیون» با حضور ۲۵ هزار نفر از دانش آموزان استان همدان خبر داد.

همایش «فاطمیون» با حضور ۲۵ هزار دانش آموز همدانی برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد پورداوود در خصوص برنامه های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان ستاد دهه فجر استان همدان از تشکیل ۱۹ کارگروه در این زمینه خبر داد و گفت: نواختن زنگ انقلاب در ۲ هزار و ۵۵۸ مدرسه استان، دیدار با خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و برگزاری نشست های سیاسی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی و بصیرت افزایی مدنظر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر ایجاد امید و نگاه خوش بینانه به آینده گفت: برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی ویژه کارکنان و دانش آموزان مدارس نیز برنامه ریزی شده که شامل مسابقات دارت، کوه پیمایی، دو میدانی، دوچرخه سواری، راهپیمایی، وبلاگ نویسی، نشریه دیواری، انشانویسی، نقاشی همگانی، سرود همگانی، کاریکاتور و مواردی از این قبیل است.

پورداوود از تاکید بر حضور پر رنگ تشکل های دانش آموزی در برنامه های دهه فجر سخن گفت و با بیان اینکه تشکل ها در بیش از ۲ هزار و ۳۷۱ آموزشگاه فعال است، گفت: سرود ۱۳۵۷ همسرایان فجر به صورت متمرکز در مرکز استان و اجرای آن در روز ۲۲ بهمن در شهرستان ها و برگزاری نشست ها و برنامه ها با تأکید بر اقتدار نظام جمهوری اسلامی در تمامی صحنه های علمی، فرهنگی در قالب ۳۸۰ نشست اجرایی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، برگزاری نمایشگاه آثار دانش آموزان با موضوع انقلاب از قبیل عکس، پوستر، فیلم، روزنامه دیواری، نقاشی و خوشنویسی و اعزام راویان انقلاب و چهره های مشهور به مدارس و بیان خاطرات پیروزی انقلاب و تبیین ارزش های انقلاب اسلامی برای دانش آموزان را از دیگر برنامه ها ذکر کرد.

پورداوود اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری محافل انس با قرآن به طوری که ۱۹ برنامه به صورت متمرکز با حضور ۱۹۰۰۰ دانش آموز در هر شهرستان و با حضور اساتید، قاریان و حافظان قرآن کریم برگزار شود و برگزاری یادواره شهدا با عنوان (لاله های روشن) به یاد ۳۶ هزار دانش آموز شهید و ۴ هزار فرهنگی شهید از دیگر برنامه ها خواهد بود.

وی برگزاری سی و هشتمین دوره مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری با حضور ۵۲۰۰ نفر از دانش آموزان در مسابقات فرهنگی هنری و ۳۰ هزار نفر از دانش آموزان در مسابقات قرآنی و برگزاری همایش مدیران مدارس و مربیان پرورشی در راستای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و بهره مندی از افراد صاحب نظر در این حوزه را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: همایش «فاطمیون» با حضور ۲۵ هزار نفر از دانش آموزان استان همدان برگزار می شود.

پورداوود توزیع ۱۲ هزار جلد کتاب به صورت رایگان با اولویت مناطق محروم در ایام دهه فجر، افتتاح میز نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان)، اجرای برنامه و طرح یاری گران زندگی و برپایی نمایشگاه آثار دانش آموزان با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی را از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای برگزاری در ایام دهه فجر ذکر کرد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha