قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اجرای پویش مردمی بدون قیمت نخریم در صومعه سرا

استان ها گیلان رشت _ _ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت صومعه سرا از اجرای طرح پویش مردمی بدون قیمت نخریمبه منظور مقابله با گرانفروشی و تنظیم بازار در این شهرستان خبر داد.

اجرای پویش مردمی بدون قیمت نخریم در صومعه سرا

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد نیک صفت روز سه شنبه  اظهار کرد: یکی از راهکارهای تنظیم بازار و فراهم ساختن شرایط سالم انتخاب کالا و خدمات برای مصرف کنندگان، رعایت نصب برچسب قیمت توسط فروشندگان بوده که در مواد مختلف قانونی به آنها اشاره شده است.
وی اضافه کرد: ماده ۶ قانون تعزیرات حکومتی، ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان، ماده ۶۵ قانون نظام صنفی، بند ۱۰ مصوبات ابلاغی کارگروه مدیریت بازار با موضوع «درج قیمت، الصاق برچسب و نشان قیمت روی کالا یا نصب تابلو و نرخنامه در محل کسب یا حرفه به صراحت بر این موضوع تاکید کرده اند.
وی هدف از این پویش را فرهنگ سازی درج قیمت توسط واحدصنفی عنوان و تصریح کرد: شهروندان با نخریدن اجناس بدون قیمت می توانند فرهنگ درج قیمت را در واحد صنفی نهادینه کنند.
محمد نیک صفت در ادامه اظهار داشت : پویش «بدون قیمت نخریم» با محوریت انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان به عنوان تنها تشکل مردمی قانونی در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان در دستور کار سازمان و به دنبال آن در شهرستان ها قرار گرفته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت صومعه سرا تصریح کرد: رسانه ها، مطبوعات می توانند در حمایت و همراهی با این پویش عمومی نسبت به اطلاع رسانی به جامعه مصرف کنندگان گام بردارند .
وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله درج نکردن قیمت کالا و غیره با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری این سازمان تماس و مراتب را اعلام کنند.
شهرستان صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که در آن ۱۹ اتحادیه با حدود ۷هزار واحد صنفی وغیر صنفی مشغول فعالیت هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha