قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۲۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نوری: دولت های مردم سالار منطقه خروج آمریکا از خاورمیانه را قانونی کنند

یک عضو فراکسیون نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد الزامات مصوبه عراق مبنی بر اخراج نیروهای آمریکایی از خاورمیانه گفت: دولت های دموکراتیک منطقه که دارای مجلس نمایندگان هستند باید به خودشان بیایند و مصوباتی مبنی بر عدم حضور نیروهای آمریکایی در مرزهای خود تصویب بکنند.

نوری: دولت های مردم سالار منطقه خروج آمریکا از خاورمیانه را قانونی کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید راضی نوری ، در مورد تصمیم پارلمان عراق مبنی بر خروج نیروهای آمریکا از خاورمیانه گفت: تصمیم پارلمان عراق در این خصوص یک تصمیم انقلابی است. به شهادت رساندن ابومهدی مهندس و چند تن از نظامیان این کشور، نقض حاکمیت رسمی کشور عراق است. از طرف دیگر رستاخیز بزرگ دو ملت عراق و ایران و مقاومت ملی مردم این دو کشور برای نمایندگان عراق الهام بخش بود. خوشبختانه وحدتی در پارلمان عراق شکل گرفت و این مصوبه با رأی بالایی تصویب شد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود: بعید می دانم که مصوبه پارلمان عراق، اجرایی نشود و یا عراق از این تصمیم عقب نشینی کند. علاوه بر ابومهدی مهندس، سردار سلیمانی هم برای عراقی ها مهم بود. دغدغه سردار سلیمانی خروج نیروهای آمریکایی از منطقه بود. به نظرم، برکت خون این شهید باعث عملیاتی شدن این قانون خواهد شد.

وی در مورد ضرورت های اجرایی شدن مصوبه پارلمان عراق گفت: دولت های دموکراتیک منطقه که دارای مجلس نمایندگان هستند باید به خودشان بیایند و مصوباتی مبنی بر عدم حضور نیروهای آمریکایی در مرزهای خود تصویب بکنند. عدم حضور نیروهای منطقه در کشورهای خاورمیانه باید قانونی شود.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با ارجاع به سخنرانی اخیر دبیر کل حزب الله لبنان اظهار کرد: نمی خواهم بگویم که مصوبه پارلمان عراق متأثر از سخنرانی سید سن نصرالله بود اما این مصوبه با چند دقیقه تأخیر یا شاید همزمان با سخنرانی سید حسن نصرالله بود. سید حسن نصرالله به دولت ها گوشزد کرد که همه ما کشورهای عربی و منطقه خاورمیانه باید وحدت داشته باشیم و به خودمان بیاییم و هر کدام از ما، آمریکایی ها را از منطقه خود بیرون کنیم.

نوری در پایان تأکید کرد: هدف راهبردی نظام ما و مجموعه سپاه قدس کشتن انسان ها نیست. هدف خروج نیروهای آمریکایی از منطقه است. مردم در مقابله با آمریکا موج و طوفان عجیبی از خود نشان دادند. وقتی شخصی مثل ترامپ از صلح حرف می زند، می فهمید که حساب کار دستشان آمده است. آمریکا فقط در پی منافع  خود است. کشورها نباید به آمریکا باج بدهند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha