قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۱۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر خارجه سعودی ترور سردار سلیمانی را «دفاع مشروع» خواند

وزیر خارجه عربستان در سخنانی ضمن دفاع مجدد از اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد سلیمانی، ادامه حضور قوای آمریکا در منطقه را به بهانه داعش خواستار شد.

وزیر خارجه سعودی ترور سردار سلیمانی را «دفاع مشروع» خواند

: وزیر خارجه عربستان روز دوشنبه در گفت وگو با یک شبکه خبری آمریکایی ضمن دفاع از آمریکا در زمینه ترور سپهبد قاسم سلیمانی، خواستار تداوم حضور نیروهای ایالات متحده در عراق شد.

«فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه عربستان در گفت و گو با شبکه خبری «سی ان ان» در زمینه ادامه حضور قوای آمریکا در عراق گفت که استقرار نیروهای ایالات متحده در منطقه نقشی حیاتی در مغلوب کردن داعش داشته و مانع ظهور مجدد این گروه است.

وی در این زمینه گفت: «ایالات متحده بارها و بارها ثابت کرده که متحد قابل اعتماد پادشاهی عربستان است و در مورد دولت [دونالد] ترامپ نیز وضع به همین منوال است.»

وی در ادامه گفت: «ما همکاری بسیار نزدیک با "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا، وزارت خارجه این کشور و پنتاگون داریم و در زمینه امور منطقه باهم هماهنگ هستیم.»

وزیر خارجه سعودی ادامه داد: «بر این باوریم که مغلوب کردن داعش به مقدار بسیار زیادی به دلیل ارتباط با ائتلاف بین المللی از جمله آمریکا بود. ما فکر می کنیم که داعش از منظر جغرافیایی شکست خورده، اما آن ها هنوز تهدید هستند و این بسیار مهم است که جامعه بین المللی از نیروهای عراقی برای حفظ هوشیاری آن ها و حضور نیروهای آمریکایی حمایت کند.»

فیصل بن فرحان آل سعود با پرداختن به موضوع ترور سپهبد «قاسم سلیمانی» از سوی نیروهای آمریکا و حمایت از سخنان وزیر خارجه آمریکا در زمینه اوضاع کنونی منطقه پس از شهادت سپهبد سلیمانی نیز گفت: «آمریکا در دفاع مشروع از خود عمل کرد.»

وی همسو با آمریکا مدعی شده است که ترور سردار سلیمانی امنیت منطقه را افزایش داده است.

وزیر خارجه سعودی در خاتمه با اشاره به عدم تغییر در رفتار ایران گفت: «سخنان آن ها مثبت نیست، اما ما کماکان از آن ها می خواهیم در مسیر حمایت از ثبات منطقه رفتار کنند.»

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha