قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۱۹۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پامپئو در تماس با عبدالمهدی: آماده گفت وگو درباره حضور نظامیانمان در عراق هستیم

وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق گفت که آمریکا آماده است در مورد حضور نظامیان این کشور در عراق گفت وگوی جدی با مقامات این کشور داشته باشد.

پامپئو در تماس با عبدالمهدی: آماده گفت وگو درباره حضور نظامیانمان در عراق هستیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق شامگاه دوشنبه (هفتم بهمن) اعلام کرد که مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا و عادل عبدالمهدی تلفنی در مورد تحولات عراق گفت وگو کرده اند.

بر اساس بیانیه ای که دفتر عبدالمهدی منتشر کرده، دو طرف در این تماس در مورد روابط دو کشور و محکومیت حمله راکتی دیروز به سفارت آمریکا در بغداد و تقویت اقدامات نیروهای عراقی برای حفاظت از سفارت خانه و پیگیری عاملان این حمله و تحویل آن ها به دست دادگاه گفت وگو و رایزنی کردند.

نخست وزیر دولت پیش برد امور عراق بر اهمیت آرامش در منطقه و احترام همه کشورها به حاکمیت ملی عراق و تصمیمات این کشور و عدم مداخله در امور داخلی عراق تأکید کرد.

به گزارش بغداد الیوم، وزیر امور خارجه آمریکا نیز به نوبه خود گفت که «کشورش آماده است در مورد حضور نظامیان خارجی در عراق و همکاری برای تحقق حاکمیت این کشور گفت وگوهای جدی ای داشته باشد».

رسانه های عراقی دیروز یکشنبه از اصابت چند راکت به محوطه و یکی از سازختمان های سفارت آمریکا در بغداد خبر دادند که به گفته برخی رسانه ها در این حمله چند نفر آسیب دیدند.

عبدالمهدی این حمله را محکوم کرد و خواستار تحقیقات برای شناسایی عاملان این حمله و بازداشت آن ها و تحویلشان به دادگاه خبر داد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha