قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۱۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مبادلات تجاری خراسان جنوبی با پاکستان توسعه می یابد

استان ها خراسان جنوبی بیرجند معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: با ایجاد کمیته مشترک ایران و پاکستان بین سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی و میدان داری…

مبادلات تجاری خراسان جنوبی با پاکستان توسعه می یابد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مشیرالحق عابدی دوشنبه شب در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: با توجه به نگاه ویژه استاندار خراسان جنوبی در خصوص ارتباط گیری با استان های مجاور، بازدیدهایی از استان های یزد و سیستان و بلوچستان انجام شد.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که در سیستان و بلوچستان مدنظر قرار گرفت استفاده از پتانسیل مرز مشترک این استان با کشور پاکستان بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در این خصوص نشست مشترکی در ارتباط با سه استان خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی در خصوص ایجاد کمیته مشترک ایران و پاکستان با میدان داری بخش خصوصی (اتاق بازرگانی ایران) برگزار شد.

وی عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده و همکاری بخش خصوصی با دستگاه های اجرایی، کلیات سند جامع همکاری های مشترک جمع آوری شده است و این موضوع در سایر استان ها نهادینه شده و به صورت جامع با حضور استانداران سه استان این موضوع رونمایی خواهد شد.

عابدی تصریح کرد: در ارتباط با کمیته مشترک ایران و پاکستان آنچه مدنظر دستگاه های اجرایی نسبت به مواضع هشتگانه بود باید اصلاح شود تا بعد از واکاوی به مرحله ابلاغ شورای گفت و گوی کشور برسد.

وی در ادامه با اشاره به ارتباط گیری کمیسیون های زیرمجموعه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با دستگاه های اجرایی یادآور شد: کمیسیون های مختلف در این نشست به ارائه گزارش عملکرد می پردازند و نقاط ضعف و اشکال در همکاری 100 درصدی دستگاه های اجرایی توسط دبیر کمیسیون مطرح می شود.

عابدی در ارتباط با همکاری بخش خصوصی و دولتی در استان گفت: در استان با توجه به وجود پتانسیل های ویژه، در زمینه همکاری همه جانبه بخش خصوصی و دولتی بهترین و بیشترین ارتباط را داریم.

وی افزود: بخش خصوصی به طور کامل در جریان معذوریت های بخش دولتی در برخی مواقع قرار دارد و در قبل آن بسیاری از تعاملات مستتر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی در ادامه با اشاره به دستورالعمل تفویض بخشی از اختیارات به شورای ملی زعفران ایران گفت: هشت پیشنهاد و درخواست توسط رییس شورای ملی زعفران مطرح شده است که دستگاه های اجرایی استان باید در خصوص آن همکاری کنند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش استان این است جایگاه شورای ملی زعفران ارجح شود که انتظار می رود دستگاه های اجرایی در این زمینه همکاری و همراهی لازم را با شورا داشته باشند چراکه یکی از افتخارات استان این است که رییس شورا اهل خراسان جنوبی است.

در این نشست اعضای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با کلیات پیشنهادات و درخواست های تفویض بخشی از اختیارات به شورای ملی زعفران ایران موافقت کردند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha