قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۱۷۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر صنعت:

جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شک برانگیز بود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه جوسازی اخیر درباره سلامت شیر کشور مشکوک بود، گفت: در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، این القائات روانی به عنوان مکمل جنگ اقتصادی استفاده می شود.

جوسازی های اخیر درباره سلامت شیر شک برانگیز بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا رحمانی امروز دوشنبه ۷ بهمن در همایش صنایع لبنی که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، با بیان اینکه جوسازی اخیر درباره سلامت شیر کشور مشکوک بود، گفت: برخی در شرایط جنگ اقتصادی به دنبال ایجاد جو روانی هستند و می خواهند ضمن اینکه اعتماد کشورهای همسایه را به محصولات لبنی ایران از بین برده و میزان تقاضای داخلی را نیز کاهش دهند.

رحمانی با اشاره به اینکه صنایع لبنی و صنعت شیرینی که وضعیت صادراتی بسیار خوبی دارند، توسط این افراد نشانه گرفته شده است، افزود: درباره صنعت شیرینی با جاسازی برخی قرص ها چنان جو روانی ای را ایجاد کردند و هم اکنون در مورد صنایع لبنی نیز با تشویش افکار مبنی بر وجود آفلاتوکسین غیرمجاز نهایت تلاش خود را می کنند.

رحمانی گفت: ۱۵ کشور که اکثراً همسایگان هستند، ۲ درصد واردات شان را از ما انجام می دهند که البته این ۲ درصد بیش از ۵۰ از درصد صادرات غیرنفتی است.

وی با بیان اینکه ظرفیت منطقه اوراسیا هم اضافه شده و پیش بینی کرده ایم این ظرفیت ۲ درصدی تا پایان سال ۱۴۰۰ به ۴ درصد برسد، گفت: در شرایطی که کشور درگیر جنگ اقتصادی است، اینگونه القائات روانی به عنوان مکمل جنگ اقتصادی استفاده می شود و قطعاً هم ادامه خواهد داشت.

رحمانی همچنین به افزایش تولیدات ده ماهه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: در تمام رشته های صنعت و معدن، نظیر روغن نباتی، فولاد، داروی انسانی، پوشاک، صنایع غذایی، سیمان، کاشی و سرامیک افزایش تولید بوده، به غیر از یکی دو مورد از جمله خودرو که کاهش تولید داشته ایم. اما در مورد خودرو الان وضعیت بهتر شده است.

وزیر صمت در ادامه به تکمیل ظرفیت های خالی در شرایط جنگ اقتصادی اشاره کرد و گفت: سرمایه گذاری های زیادی در بخش صنایع لبنی انجام شده و ظرفیت های خالی هنوز وجود دارد، اما برخی می خواهند اینها را طوری انعکاس بدهند که برای مردم ناامنی القا کنند و باید در این زمینه هوشیار بود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha