قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۱۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ارز 4 هزار و 200 تومانی فسادآور است، گفت: نباید ارز دولتی به واردات کالاها اختصاص بیابد.

ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود

: مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران امروز در همایش صنایع لبنی در سالن همایش های صدا و سیما با بیان اینکه ارز 4 هزار و 200 تومانی فسادآور است، گفت: این نوع ارز باید حذف شود که هزینه های آن را در بخش دارو از طریق بیمه و در محصولاتی مانند مرغ و تخم مرغ می توان از طریق پرداخت یارانه جبران کرد.

وی افزود: متأسفانه برای دارو و خوراک دام ارز 4 هزار و 200 تومانی می دهند که این باعث فساد شده و قیمت ها را کاهش نمی دهد.

خوانساری همچنین درخواست کرد که دولت گروکشی نکند و برگشت ارزش افزوده را به برگشت ارز صادراتی گره نزند که چنین اقدامی صادرکنندگان را دلسرد می کند.

وی همچنین تأکید کرد که تغییر یک شبه تعرفه ها نیز به ضرر اقتصاد کشور است و باعث کاهش شدید صادرات می شود. بازارهای خارجی به سادگی به دست نمی آید و تعرفه های یک شبه، بازارها را به هم می ریزد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه قیمت گذاری به صنعت لبنیات لطمه می زند، بازار باید خودتنظیم باشد و عرضه و تقاضا قیمت را تعیین کند که بسیار احتمال دارد در چنین شرایطی قیمت کاهشی شود.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha