قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۱۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شکایت مادربزرگ از نوه در سمنان

رئیس پلیس فتا سمنان با اشاره به شکایت مادربزرگ برای برداشت غیرمجاز از حساب بانکی خود از طریق خرید اینترنتی گفت: شارژ تلفن همراه انگیزه سرقت نوه متخلف بود.

شکایت مادربزرگ از نوه در سمنان

:  سرهنگ حسین صادقی ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران ضمن بیان اینکه در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابش به صورت اینترنتی، موضوع به سرعت مورد پیگیری پلیس فتا قرار گرفت، اظهار داشت: درنتیجه این تحقیقات پلیس فتا به نوه ای که به صورت مستمر از سال ۹۶ تاکنون با فعال کردن رمز دوم حساب بانکی مادربزرگ خود از کارت وی برای خرید کارت شارژ تلفن همراه برداشت غیرمجاز می کرد، دست یافت و وی را دستگیر کرد.

وی بابیان اینکه تراکنش های حساب بانکی شاکی در چند مرحله آنالیز شد، تصریح کرد: مبالغ برداشت های غیرمجاز به صورت غیرحضوری و از طریق درگاه های پرداخت مختلف صورت پذیرفته است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان با اشاره به اینکه متهم در ابتدا پس از دستگیری سعی در انکار و گمراهی پلیس داشت، تأکید کرد: با هوشیاری کارشناسان نیروی انتظامی متهم به جرم خود اعتراف و انگیزه خود را خرید شارژ برای تلفن همراه اعلام کرد.

صادقی با تأکید بر لزوم فعال کردن سامانه پیامکی مربوط به حساب بانکی یادآور شد: این امر یکی از راهکارهای مناسب برای اطلاع از تراکنش های حساب بانکی است که باید در دستور کار عموم مردم قرار گیرد.

وی بابیان اینکه این امر نقش مؤثری در آگاهی کاربران از سوءاستفاده احتمالی و جلوگیری از آن ایفا می کند، اضافه کرد: شهروندان به محض دریافت پیامکی که خودشان تراکنشی انجام نداده اند به سرعت برای تعویض رمز خود اقدام کنند و مراتب را از پلیس فتا و بانک مربوطه پیگیری کنند.

رئیس پلیس فتا استان سمنان تأکید کرد: حفظ اطلاعات شخصی و اطلاعات روی کارت بانکی برای جلوگیری از هرگونه سو استفاده و یا سرقت از حساب بانکی ضروری است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha