قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۱۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سخنگوی عصائب: حمله راکتی به سفارت شرّ آمریکا «کار گروه های مقاومت نیست»

سخنگوی نظامی «عصائب اهل الحق» با اعلام اینکه قبلا تأکید شده که گروه های مقاومت به مراکز دیپلماتیک تعرضی نمی کنند، اعلام کرد حمله راکتی به «سفارت شرّ» آمریکا، کار گروه های مقاومت نیست.

سخنگوی عصائب: حمله راکتی به سفارت شرّ آمریکا «کار گروه های مقاومت نیست»

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «جواد الطلیباوی» سخنگوی نظامی جنبش مقاومت «عصائب اهل الحق» عراق در بیانیه ای رد کرد که حمله راکتی به سفارت آمریکا کار گروه های مقاومت عضو الحشد الشعبی باشد.

الطلیباوی در توییترش اعلام کرد که هیچ کدام از گروه های مقاومت الحشد الشعبی در شلیک راکت به سمت سفارت آمریکا در منطقه دخالت نداشته اند و اصولا الحشد الشعبی مدت هاست که استفاده از این سلاح را پشت سر گذاشته است.

این فرمانده عصائب اهل الحق گفت: «پیش از این تأکید کرده بودیم که گروههای مقاومت سفارت خانه ها و اماکن دیپلماتیک در عراق را هدف قرار نمی دهند و راکت های استفاده شده از نوعی است که گروه های مقاومت سال هاست از استفاده از آن بی نیاز شده است».

الطلیباوی تأکید کرد: «پیش از این اعلام کرده بودیم که پاسخ ما به ترور ابومهدی المهندس، در سطح پایین تر از پاسخ جمهوری اسلامی به ترور حاج قاسم سلیمانی نخواهد بود».

او پیش از این گفته بود: «این شرم آور است که اینچنین پاسخ یا ضرباتی به گروه های مقاومت نسبت داده شود؛ گروه های مقاومت دیگر از راکت های کاتیوشا استفاده نمی کنند و این راکت ها حتی در ساده ترین عملیات ها هم به درد نمی خورد».

منابع خبری عصر یکشنبه از شلیک چند راکت به منطقه سبز بغداد که سفارت آمریکا در آنجا قرار دارد، خبر دادند. گفته می شود که دست کم یک نفر در سفارت آمریکا مجروح شده است با این حال برخی منابع گزارش داده اند تعداد مجروحان بیشتر از یک نفر است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha