قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۰۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس اتاق بازرگانی کردستان:

کردستان برای اجرای طرح ارتزاق کولبران آماده نیست

رئیس اتاق بازرگانی کردستان با بیان این که هدف از سامانه جامع تجارت ایران کمک به ارتزاق کولبران و مرزنشینان است، اعلام کرد که فعلا زیرساخت های لازم برای فعالیت سامانه در کردستان وجود ندارد.

کردستان برای اجرای طرح ارتزاق کولبران آماده نیست

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید کمال حسینی ، با بیان این که سامانه جامع تجارت ایران با هدف کمک به ارتزاق کولبران و مرزنشینان ایجاد شده است اظهار کرد: پس از اجرای این طرح تردد کولبران در معابر تحت کنترل معین و مشخص تحت کنترل دولت انجام خواهد شد.

وی با بیان این که زیرساخت های لازم برای اجرای این طرح در مبادی مرزی استان وجود ندارد، افزود: ادارات مربوطه درحال ایجاد زیرساخت های لازم در این زمینه هستند.

رئیس اتاق بازرگانی تصریح کرد: دولت در نظر دارد که کولبران وارد صف طولانی تخصیص ارز نشوند و اختصاص ارز شامل این طرح نمی شود.

وی عنوان کرد که ایجاد سازوکار واردات کالا توسط کولبران باید به نفع مرزنشینان، دولت و تجار به عنوان بهره برداران باشد.

چندی پیش عباسپور، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت در گفت و گو تلویزیونی از راه اندازی سامانه جامع تجارت برای کولبران غرب و جنوب شرقی کشور خبر داد.

وی از کولبران خواست که با مراجعه به فرمانداری های شهرستان خود اقدام به ثبت نام در این سامانه کنند که در صورت تایید توسط فرمانداری می توانند مراحل ثبت نام کامل خود را در سایت جامع تجارت ایران کامل کنند.

مدیرکل صادرات و واردات وزارت صمت درپایان یادآور شد، که کولبران با ثبت کالای خود در سامانه جامع و طبق اقلام اعلام شده می توانند کالاهای وارداتی خود را تایید کنند.

به تازگی سایت وزارت صمت اقدام به انتشار لیست اقلام مجاز وارداتی توسط کولبران کرده که در میان آن ها می توان پوشاک، مواد خوراکی و قطعات خودرو را مشاهده کرد.

پس از بسته شدن مرزهای غرب کشور و به ویژه کردستان تعداد زیادی از کاسبکاران شهرهای مرزی بیکار و یا زیان ده شدند.

دولت طی اقدامی طرح پیله وری را به میان آورد که اکنون با شنیده شدن خبر شروع ثبت نام کولبران در سامانه جامع تجارت ایران اجرای طرح پیله وری در هاله ای از ابهام قرار گرفت و سرنوشت کولبرانی که هر روز با خطرات جانی بسیاری امرار معاش می کنند هم چنان نامعلوم است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha