قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۰۶۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۱۲ نصیحت مقتدا صدر به تظاهرکنندگان عراقی

رهبر جریان صدر عراق خطاب به تظاهرکنندگان عراقی با مطرح کردن ۱۲ نصیحت، خواستار ممانعت از بستن راه ها شد.

۱۲ نصیحت مقتدا صدر به تظاهرکنندگان عراقی

به نقل از بغداد الیوم، مقتدا صدر، رهبر جریان صدر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد: خواسته های اصلاح طلبانه مردم امری ضروری است به ویژه این که سیاستمداران به مواضع قبلی خود ادامه داده اند اما آنچه که تا به امروز به آن توجه می کردم، وجهه انقلابیون ملی گرا بوده است به ویژه این که فساد را نمی توان با فساد دیگری از بین برد. دستورالعمل های خارجی شک برانگیز هستند، به همین خاطر توصیه می کنم:
۱_ مسالمت آمیز بودن انقلاب حفظ شود که این مسئله به معنای عدم حمل سلاح نیست.
۲_ افراد خطاکار فورا و به صورت علنی طرد شوند، زیرا که باقی ماندن این افراد تحت هر عنوان و بهانه ای به قیمت عمومیت یافتن خطاها خواهد بود.
۳_ به اموال دولتی یا خصوصی لطمه ای وارد نشود.
۴_تحت هیچ عنوان نباید راه ها مسدود شود چرا که این اقدام باعث ضرر وارد کردن به منافع عمومی شهروندان می شود و تاثیر بسیار کمی بر مفسدین خواهد داشت.
۵_ فعالیت مدارس در سراسر عراق از جمله الناصریه فورا از سر گرفته شود.
۶_ اعلام برائت فوری از اشغالگران به طور شفاف صورت گیرد تا این پیام رسانده شود که انقلاب عراق، انقلابی خالص و صرفا عراقی است که از بیرون از مرزها اداره نمی شود.
۷_ اعلام دشمنی با تمامی کشورهای همسایه به این صورت امری غیرقابل قبول است، با وجود اینکه من هم مانند شما در بسیاری از سیاست ها و رفتارهای آنها با عراق اختلاف نظر دارم اما دشمنی با تمامی این کشورها به نفع عراق نیست بلکه ما نیاز به عملکرد سیاسی سالم جهت تعامل با آنها داریم تا حاکمیت عراق و استقلال در تصمیم گیری کشور حفظ شود.
۸_ نفوذ آشکار برخی از طرف های سیاسی فاسد به تحصن ها وجود دارد لذا فورا باید این مسئله خاتمه یابد.
۹_خطا و اشتباهات قانونی و اجتماعی به معنای آزادی نیست بلکه باید همه اشخاصی که در این خصوص تخلفی مرتکب شده اند، بیرون رانده شوند.
۱۰_ نه برای خودمان و نه برای شما راضی نیستیم که انقلاب توسط گروهی که رویکردهای مشکوک دارد و دانش و تجربه ندارد، مدیریت شود.
۱۱_ انقلاب گام خوبی را در مسیر اصلاح برداشت و رئیس جمهور باید یک شخصیت غیر جنجالی و بدون خصومت را برای تصدی پست نخست وزیری در نزدیک ترین زمان ممکن مامور کند تا طرح های خبیثانه خارجی ناکام بماند.
۱۲_ در آخر بگویم راضی نیستم که در تظاهرات هایتان عکس های من در دستتان باشد و یا شعاری به نفع من سر داده شود اما عکس این مسئله باعث ناخرسندی من نخواهد شد، بلکه آن چیزی که باعث ناراحتی من خواهد بود این است که برخی از شما سعی داشتید جبهه مردمی را دچار دو دستگی کنید، پس در این مسیر قدم برندارید.
اگر این امر تحقق یاید، منصفانه است که نه تنها از انقلاب حمایت شود بلکه تمام ملت نه تنها من، آن را تایید کنند، من تنها کاری را انجام می دهم که دین، وجدان و اخلاقم در سالهای گذشته بر من دیکته کرد اما اگر این امر تحقق نیابد به عنوان یک شهروند عراقی اعلام خواهم کرد که انقلاب ربوده یا منحرف شده است.
انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha