قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۰۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار یزد:

توسعه گردشگری تنها راه برون رفت یزد از تنگنای اقتصادی است

یزد ـ استاندار یزد، توسعه گردشگری را تنها راه برون رفت از تنگناهای اقتصادی دانست و بر ضرورت توجه به این صنعت تاکید کرد.

توسعه گردشگری تنها راه برون رفت یزد از تنگنای اقتصادی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدعلی طالبی، عصر یکشنبه در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان یزد اظهار داشت: توجه به صنعت گردشگری، تنها راه برون رفت استان از تنگناهای اقتصادی است.

وی بیان کرد: بی شک توسعه گردشگری برخی از آسیب های اجتماعی را در پی دارد و پیشگیری از بروز آن نیازمند نظارت و مدیریت همه جانبه است.

طالبی همچنین تدوین ساز و کاری مناسب برای مدیریت آسیب های احتمالی در پی توسعه گردشگری را در کاهش بروز آن در جامعه مؤثر دانست.

استاندار یزد بیان کرد: این ساز و کار گردشگران را از بلاتکلیفی خارج می کند و باعث می شود آنها از ابتدا از انجام برخی آسیب ها دوری کنند.

وی خاطرنشان کرد: یزد به لحاظ مذهبی استانی دارای ویژگی های متفاوت با سایر استان های کشور است و معتقدیم این ویژگی ها در جریان توسعه گردشگری باید حفظ شود.

طالبی ادامه داد: گردشگری علاوه بر مزایای اقتصادی منحصر به فرد، دارای محاسن فرهنگی است اما به شرط اینکه شرایط به نحوی پیش برود که گردشگران از فرهنگ مردم یزد تأثیر بپذیرند نه اینکه شهر متأثر از فرهنگ گردشگران شود.

وی تاکید کرد: هر گردشگر می تواند یک سفیر فرهنگی باشد اما باید ساز و کاری تدوین شود که همگان وظایف خود را در برخورد با گردشگران بدانند و به وظایف و رسالت های خود هم در زمینه فرهنگی و اجتماعی و هم در زمینه اقتصادی عمل کنند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha