قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۰۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل مدیریت ستاد بحران استان:

۱۴ شهرستان و هزار و ۵۴۲ روستا گرفتار سیلاب شدند

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان: ۱۴ شهرستان و هزارو ۵۴۲ روستا گرفتار سیلاب شدند و در بعضی شهرها بالای ۲۰۰ میلی متر باران بارید.

۱۴ شهرستان و هزار و ۵۴۲ روستا گرفتار سیلاب شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عباسعلی ارجمندی یکشنبه 6 بهمن ماه در پنجمین نشست شورای اطلاع رسانی و هماهنگی روابط عمومی های سیستان و بلوچستان که با حضور مدیران رسانه ها و روابط عمومی های ادارات این استان برگزار شد، اظهار داشت: هشدارهای اولیه قبل از ۲۰ دی در ارتباط با سیل اخیر جنوب استان به دستگاه های اجرایی ابلاغ و از ظرفیت مردم در این حادثه استفاده شد که خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم.

وی گفت: حجم آب بسیار بالا بود به طوریکه بیش از ۲۰۰ میلی متر باران در فنوج بارید و ۱۹۹ درصد آب سدها افزایش یافت و چهار سد در حوزه جنوب که برخی برای اولین بار و برخی سدها بعد از هشت سال آبگیری کامل شدند.

وی افزود: عرض سیلاب در برخی مناطق به ۸۰۰ متر رسید و سرعت بارش ها بحرانی ایجاد کرد که به بهترین شکل مدیریت شد.

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: در لحظات اولیه اگرچه پرواز امکانپذیر نبود اما از طریق قایق های ارتش و سپاه و مردم امدادرسانی به سیلزدگان انجام شد و در همان ابتدای سیلاب سه هزار نفر نجات یافتند.

وی ادامه داد: ۱۴ شهرستان و هزارو ۵۴۲ روستا گرفتار سیلاب شدند و در بعضی شهرها بالای ۲۰۰ میلی متر باران بارید.

ارجمندی گفت: ۶۷۸ تیم علاوه بر خود تیم های داخل شهرها درگیر امدادرسانی به سیل زدگان شدند و توزیع بسته های ۷۲ ساعته از همان لحظات ابتدایی سیلاب آغاز شد.

وی افزود: هلال احمر با ۱۶ میلیارد تومان، سپاه چهار بیمارستان صحرایی، ارتش ۶ بالگرد، ۶۶ تن موادغذایی و دارویی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و حوزه شرکت های دولتی (شستا) به سیل زدگان جنوب سیستان و بلوچستان کمک کردند.

مدیرکل دفتر مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در بخش خودرویی نیز هزار دستگاه خودروی تاکتیکی سنگین و نیمه سنگین به مردم خدمت رسانی کردند.

وی ادامه داد: از طریق مواکب اربعین تا امروز ۹۰۰ هزار بسته غذای گرم توزیع شده و آستان قدس نیز اقدامات بسیاری در منطقه انجام داده است.

ارجمندی گفت: کل اقلام توزیع شده بین سیلزدگان جنوب سیستان و بلوچستان چهار هزار تن بوده و ۱۰ هزار و ۲۳۳ دقیقه برنامه نیز از تمامی شبکه های صدا و سیما پخش شده است.

وی افزود: جمع خسارت های برآورد شده اولیه سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که بخش اعظم آن در حوزه کشاورزی و راه است.

مدیرکل ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان بیان کرد: هم اینک در ۲۴ روستا تردد با ماشین های سنگین انجام می شود و اقلام نیز از همین طریق به دست مردم می رسد.

وی بیان کرد: در حوزه شبکه آب آشامیدنی ۴۲ روستا باقی مانده اما به دلیل مسائل بهداشتی فعلا نمی توانند از شبکه آب آشامیدنی استفاده کنند و آبرسانی از طریق تانکرهای سیار و ارسال آب معدنی انجام می شود.

ارجمندی اظهار داشت: ۱۶ خانوار نیز از روز گذشته به دلیل طغیان رودخانه ها و احساس خطر اسکان اضطراری داده شدند.

وی گفت: کمیته هایی نیز در مناطق سیلزده راه اندازی شده و نگاه از لحظه اول علمی بوده و در مصوبه روز گذشته هیات دولت احداث ۲ هزارو ۱۵۰ واحد شهری، تعدادی واحد روستایی، کمک بلاعوض و کمک هزینه اسکان شهری و روستایی به تصویب رسید.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha