قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۴۰۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان:

اجرای پروژه بازی و یادگیری ۱۰۰ مدرسه ابتدایی هرمزگان

بندرعباس - معاون ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان از اجرای پروژه بازی و یادگیری ویژه نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان دوره اول ابتدایی برای اشاعه فرهنگ یادگیری و بازی در روشهای تدریس خبر داد.

اجرای پروژه بازی و یادگیری ۱۰۰ مدرسه ابتدایی هرمزگان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ایرج بیت اللهی عصر یکشنبع ددر جمع خبرنگاران ضمن تقدیر از معاونت پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش استان، گفت: فاز اول اجرای آزمایشی این طرح در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در ۱۰ استان کشور از هر استان ۱۰۰ مدرسه (دخترانه - پسرانه / دولتی – غیردولتی / شهری – روستایی مستقل) به صورت پایلوت اجرا گردید که نتایج مثبت و بسیار اثربخشی در ارتقا یادگیری دانش آموزان به دنبال داشت.

وی افزود: در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ پروژه بازی و یادگیری با اعلام آمادگی مدارس با توجه به امکان سنجی محیط و شرایط مدرسه و رعایت سایر ملاک ها و ویژگی های مدارس انتخابی بر اساس شیوه نامه طرح در ۵۰ مدرسه دخترانه و ۵۰ مدرسه پسرانه شهرستان های بندرلنگه، بندر خمیر، میناب و نواحی یک و دو بندرعباس برگزار می گردد.

بیت اللهی اضافه کرد: در همین راستا کارگاه آموزشی توسط مدرسین توانمند و مجرب استانی برگزار گردید و رابطین، نماینده مربیان پیش دبستانی، نماینده معلمان دوره اول ابتدایی از مناطق و نواحی مجری طرح آموزش های لازم جهت اجرای بهینه طرح را فرا گرفتند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: طرح بازی و یادگیری جریان آموزش و یادگیری را بخصوص در دوره اول دبستان (پایه های اول، دوم و سوم) به جریانی شوق انگیز، نشاط بخش، لذت بخش و خلاقیت پرور تبدیل می نماید و کودکان از طریق بازی که با هیجان همراه است زندگی در دنیای آینده را تمرین می کنند.

بیت الهی تصریح کرد: آموزش و یادگیری کودکان مستلزم توجه به نیازهای جسمی، شناختی، عاطفی و اجتماعی آنها در دوره دبستان است.

وی ادامه داد: در دوره دبستان فرصت ها و موقعیت های یادگیری باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا زمینه انجام و عملیاتی نمودن تجربه را در دانش آموزان فراهم کند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha