قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۹۶۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

موسوی: برخورد مرزبانی آمریکا با ایرانیان، نژادپرستی محض است

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران برخورد مقامات امنیت مرزی آمریکا با ایرانیان را نژادپرستی محض و در تناقض با قواعد حقوق بشری و شاهدی بر خصومت عمیق دولت واشنگتن با ایرانیان خواند.

موسوی: برخورد مرزبانی آمریکا با ایرانیان، نژادپرستی محض است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی درباره اقدام مرزبانی آمریکا در قبال اتباع یا متولدین ایران نوشت: «طبق گزارشات، مقامات امنیت مرزی آمریکا ایرانی ها را به خاطر ملیت شان آزار می دهند. این یک نژادپرستی محض و در تناقض با هنجارها و قوانین بین المللی حقوق بشری است.»

وی این «برخوردها را شاهدی دیگر بر عقده شرورانه این دولت (آمریکا) نسبت به ایران و خصومت عمیق با ایرانیان» خواند.

 

پایگاه کانادایی «سی بی سی» روز پنجشنبه خبر داد: به مرزبانان آمریکا که در گذرگاه های مرزی آمریکا-کانادا مشغول کارند دستور داده شده مسافران متولد ایران را بازداشت کرده و مورد بازجویی قرار دهند.

سی بی سی به ایمیلی استناد کرده که مربوط به یک مأمور مرزبان آمریکایی است و به دست این رسانه رسیده است.

پیشتر رسانه ها گزارش داده بودند نزدیک به ۲۰۰ نفر از مسافرانی که اصالت ایرانی داشته اند در روز ۴ ژانویه (۱۴ دی ماه) در یک گذرگاه مرزی در منطقه «بلاین» در واشنگتن بازداشت شده و مورد بازجویی قرار گرفته اند.

گفتنی است موسوی دیروز (شنبه) نیز در این باره گفته بود: اینگونه اقدامات کاملا تبعیض آمیز که صرفا به دلیل نژاد و ملیت و احیانا مذهب افراد صورت می گیرد، کاملا از لحاظ قوانین و اصول بین المللی حقوق بشر مردود بوده و مسئولیت دولت آمریکا را به دنبال دارد.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی، ضمن محکوم کردن شدید آزار و اذیت هموطنان ایرانی از سوی مرزبانی آمریکا، خاطرنشان کرد:قطعا این رفتار دولت آمریکا قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha