قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۹۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عمه بانفوذ رهبر کره شمالی پس از ۶ سال دیده شد +عکس

رسانه دولتی پیونگ یانگ پس از شش سال برای اولین بار عمه قدرتمند و پرنفوذ رهبر کره شمالی را در انظار عمومی نشان داد. همسر او چند سال پیش به دست کیم جونگ اون اعدام شده بود.

عمه بانفوذ رهبر کره شمالی پس از ۶ سال دیده شد +عکس

: به نقل از خبرگزاری رویترز، کی کیونگ هوی، خواهر کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی است و در سال های نخست حکومت کیم جونگ اون، رهبر کنونی کره شمالی نقش مهم و راهبردی ایفا می کرد.

از سال ۲۰۱۳ که کیم جونگ اون دستور اعدام جانگ سونگ تائک، همسر عمه اش را صادر کرد، او دیگر چندان در انظار عمومی دیده نشد. جانگ سونگ تائک دومین مرد قدرتمند در کره شمالی در آن زمان به شمار می رفت.

روز یکشنبه رسانه دولتی کره شمالی تصاویری از حضور کیم کیونگ هوی در کنار کیم جونگ اون در مراسمی به مناسبت آغاز سال نوی چینی در پیونگ یانگ نشان داد.

اولیور هوتام، سردبیر ان کی نیوز که سازمانی) مستقر در سئول برای نظارت بر کره شمالی است، گفت: بسیاری از ناظران کره شمالی تصور می کردند کیم کیونگ هوی به تبعید فرستاده شده یا حتی پس از اعدام شوهرش کشته شده است؛ بنابراین دیدن او در کنار رهبر کره شمالی، آن هم شش سال پس از اعدام همسرش، جالب توجه بود. حضور دوباره او نشان دهنده آن است که او یک جایگاه بانفوذی در پشت صحنه به دست آورده است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha