قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۹۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشکیل کمیته علم سنجی در دانشگاه شهید چمران اهواز

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز از تشکیل کمیته علم سنجی در این دانشگاه خبر داد و گفت: از جمله وظایف و اهداف این کمیته معرفی افراد برجسته دانشگاه به صورت پیوسته و در طول سال و ارزیابی اثرگذاری دانشگاه در سطوح بین المللی و ملی است.

تشکیل کمیته علم سنجی در دانشگاه شهید چمران اهواز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی حقیقی ، اظهار کرد: کمیته علم سنجی با اساس نامه و آیین نامه جدید در دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل شد. آیین نامه به گونه ای تدوین شده است که بر اساس آن این کمیته فعالیت های تاثیرگذار دانشگاه را رصد می کند.

وی افزود: از جمله وظایف و اهداف این کمیته معرفی افراد برجسته دانشگاه به صورت پیوسته و در طول سال است؛ یعنی به جای اینکه هر سال تنها در هفته پژوهش افراد برجسته و پژوهشگران برتر معرفی شوند، این کمیته در طول سال این موضوع را بررسی می کند. همچنین شاخص های مهم و اثرگذار در رتبه بندی های ملی و بین المللی دانشگاه را نیز پیگیری و نقاط ضعف دانشگاه در این زمینه را بررسی می کند.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز با بیان اینکه کمیته علم سنجی در واقع بازوی مشورتی معاونت پژوهشی دانشگاه است، گفت: این کمیته به ما نشان می دهد که در چه جاهایی نیاز به تقویت و کارکردن در حوزه پژوهشی داریم و اثرگذاری دانشگاه در سطوح بین المللی و ملی را ارزیابی می کند.

حقیقی بیان کرد: توسعه و انتشار علم، باعث انتشار مجلات بی کیفیت و افزایش تخلفات پژوهشی شده است؛ این کمیته فارغ از اینکه موضوعات ذکر شده را بررسی می کند، به دنبال بررسی کیفی مجلات علمی در هر رشته است.

وی در پایان افزود: اعضای تشکیل دهنده حقوقی کمیته علم سنجی شامل معاون پژوهشی، مدیر امور پژوهشی و رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه هستند. همچنین اعضای حقیقی متشکل از 5 تا 6 نفر از اعضای هیات علمی صاحب نظر و برجسته در زمینه پژوهشی اند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha