قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۹۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نمایشگاه زنجیره فولاد و صنایع معدنی و تجهیزات و صنایع معدنی در سیرجان گشایش یافت

استان ها کرمانکرمان دومین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی و زنجیره تامین فولاد و ماشین آلات و تجهیزات وابسته، با حضو ر جمعی از مدیران شرکت های فولادی و صنعتی کشور و استاندار…

نمایشگاه زنجیره فولاد و صنایع معدنی و تجهیزات و صنایع معدنی در سیرجان گشایش یافت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دبیر برگزاری این نمایشگاه روز شنبه  هدف از برپایی نمایشگاه را  شناسایی پتانسیل های معدنی استان کرمان  و بهره وری بهتر از این ظرفیت خدادادی عنوان کرد.

محمد محیاپور افزود: ۹۰ غرفه از شرکت های داخلی صنایع معدنی و نماینده شرکت های ترکیه ، سوئد ، آلمان ، چین و هند در این نمایشگاه سه روزه حضور دارند .

وی گفت : سیرجان بزرگ ترین عرضه کننده آهن اسفنجی کشور است و بخش عمده زنجیره فولاد تکمیل شده و بزرگ ترین کوره تولید شمش جنوب شرق کشور را در این شهرستان داریم.

وی اضافه کرد : در منطقه صنعتی و معدنی گل گهر بیش از یک و نیم میلیارد تن ذخیره معدنی وجود دارد که رکورد دار کشور است.

 محیاپور گفت :  بیش از ۲۰ میلیون تن کنسانتره در شهرستان سیرجان تولید می شود و بیش از ۲۰ میلیون تن ظرفیت گندله سازی را داریم که با خط جدید به بیش از این عدد می رسیم.

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد افزود : سیرجان بزرگ ترین عرضه کننده آهن اسفنجی کشور است و بخش عمده زنجیره فولاد تکمیل شده و بزرگ ترین کوره تولید شمش جنوبشرق کشور را در این شهرستان داریم.

محیاپور با اشاره به پتانسیل های بسیار ویژه شهرستان سیرجان و گل گهر بیان کرد: این منطقه چشم انداز ویژه ای برای سرمایه گذاری دارد و با توجه به اینکه سالانه بیش از ۵۰ میلیون تن ماده معدنی برداشت می شود، بیش از ۳۵۰ میلیون تن فعالیت معدنی سالانه در شهرستان صورت می گیرد و ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری در زمینه ماشین آلات معدنی وجود دارد.

مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان با اشاره به اینکه با جسارت و حمایت هایی که در منطقه گل گهر صورت گرفته، مهندسی معکوس و بومی سازی انجام شده و برخی کارها برای نخستین بار در کشور در این منطقه صورت گرفته است.

محیاپور با بیان اینکه در شهرستان سیرجان در حوزه صنعت، معدن و تجارت کارهای بزرگی صورت گرفته که بخشی از صنعت کشور را متحول می کند اظهار کرد: شرکت های بزرگی در منطقه گل گهر فعالیت می کنند که کارخانه های احیا  و تکنولوژی میدرکس کاملا بومی سازی شده و در شرایط تحریم همه منجسم و مصمم هستیم کارهای توسعه ای را در راس کارهای خود قرار بدهیم و شعار ما این است که در زمان تحریم خود را محکم تر و قوی تر اثبات کنیم.

در مراسم گشایش این نمایشگاه رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: واقعیت تلخ این است که دچار خودتحریمی هستیم و به گفته یکی از فعالان صنعتی و اقتصادی، ۸۰ درصد تحریم ها از داخل کشور است .

محمدمهدی زاهدی  با اشاره به خدمات و مجاهدت های شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: همه مردم جهان عطر حاج قاسم را استشمام کردند و این نتیجه خدایی شدن روح این شهید است که حاج قاسم خدایی شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha