قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۸۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار قم: بنیه پدافندی باید تقویت شود

استان ها قمقم استاندارقم گفت: بنیه پدافندی قم باید تقویت شود و تجهیزات لازم نیز توسط سازمان پدافند غیرعامل کشور در اختیار این استان قرارگیرد.

استاندار قم: بنیه پدافندی باید تقویت شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، بهرام سرمست شنبه شب در نخستین جلسه قرارگاه پدافند پرتوی قم در تالار امام جواد(ع) استانداری افزود: امکانات پدافندی که در اختیار دستگاه ها است، قطعا باید از مقدورات استانی خیلی قرارتر باشد، از این رو قم باید مورد حمایت قرار گیرد.

وی گفت:  ما درخصوص هماهنگی های داخل استان کمک می کنیم، و دستگاه های اجرایی و خدماتی و نیروهای مسلح نیز پای کار هستند، و هیچ مشکلی نداریم.

سرمست خاطرنشان کرد: فارغ از تجهیزات پدافندی، موضوع آموزش نیز باید جدی گرفته شود.

وی  همچنین با اشاره به ارائه دستورالعمل قرارگاه پدافند پرتوی از سوی سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: در این زمینه هر یک از دستگاه های اجرایی وظایفی را بر عهده دارند و بر اساس چارت پیش بینی شده قرارگاه باید اجرایی گردد.

 وی ادامه داد: باید این قرارگاه و همچنین دبیرخانه مربوطه و معاونت هماهنگ کننده آن که مدیرکل پدافند غیر عامل استان است، فعال شود.

سرمست با تاکید بر تهیه احکام مسئولان کارگروه های ۱۰ گانه قرارگاه پدافند پرتوی استان گفت: این احکام همراه با شرح وظایف به آنها ابلاغ شود.

وی اضافه کرد: اعضای کارگروه ها نیز مشخص شده و اگر احساس می شود که اعضای متغییر و مدعوی لازم است، امکان افزودن آنها وجود دارد.

استاندار قم گفت: فعال شدن کارگروه های یاد شده از فعال شدن قرارگاه مهم تر است، چرا که قرارگاه خروجی تصمیم های این کارگروه ها را که به لحاظ کارشناسی مورد بحث و گفت و گو قرار می گیرد، دنبال می کند.

وی با تاکید بر اینکه آموزش هایی که برای مردم و یا کارگروه ها لازم است باید دردستور کار قرار بگیرد، بیان کرد: رزمایش ها نیز به صورت موردی پیش بینی شود و همچنین به منظور تبادل تجربه ها، تعامل با سایر استان های دارای زیر ساخت هسته ای و قرارگاه مرکزی نیز ضروری است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha