قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۸۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون پامپئو: مذاکره ای با عراق درباره خروج نیروهای آمریکایی نداشته ایم

معاون وزیر خارجه آمریکا در امور «خاور نزدیک» اعلام کرد، واشنگتن هیچ مذاکره ای با بغداد درباره خروج نیروهای آمریکایی انجام نداده است.

معاون پامپئو: مذاکره ای با عراق درباره خروج نیروهای آمریکایی نداشته ایم

: «دیوید شنکر» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در گفت وگویی با شبکه «الحره» اعلام کرد «هیچ مذاکره ای با طرف عراقی درباره خروج نیروهای آمریکایی از این کشور انجام نشده است».

وی ادامه داد، زمانی برای نشست و صحبت در این باره انتخاب نشده اما مذاکراتی در هفته های آینده وجود خواهد داشت.

دیوید شنکر تصریح کرد ، گفت وگوهایی میان واشنگتن و دولت عراق درباره روابط دوجانبه میان دو کشور وجود دارد.

در پی ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران و «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده «الحشد الشعبی» به دست آمریکا در فرودگاه بغداد، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور را تصویب کرد.

همچنین «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور این کشور به همراه فرماندهان نیروهای مردمی عراق اعلام کردند، نظامیان آمریکایی باید این کشور را ترک کنند.

جمعه (دیروز) هزاران نفر از مردم عراق به دعوت «مقتدی صدر» رئیس جریان صدر با شرکت در تظاهراتی گسترده، خواهان خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شدند.

نخست وزیر دولت پیشبرد امور عراق از وزیر خارجه آمریکا خواست نمایندگانی برای بررسی سازوکار اجرایی مصوبه پارلمان درباره اخراج نظامیان آمریکایی، به بغداد اعزام کند (جزئیات بیشتر).

شنکر در ادامه به تشکیل دولت جدید لبنان هم پرداخت و گفت: اگر دولت جدید متعهد به مقابله با فساد و خارج کردن لبنان از بحران مالی باشد، ایالات متحده از نزدیک پیگیری خواهد کرد.

وی درباره وضعیت کنونی لیبی هم مدعی شد، آمریکا نقشی مهم برای حل نزاع در لیبی بازی می کند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha