قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۸۵۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمریکا در واکنش به شیوع «کرونا»، اتباعش را از «ووهان» چین خارج می کند

روزنامه آمریکایی خبر داد، واشنگتن در واکنش به شیوع ویروس «کرونا» با اعزام یک هواپیما، دیپلمات ها و خانواده های آنان به همراه برخی دیگر از شهروندان آمریکایی را از شهر «ووهان» چین خارج می کند.

آمریکا در واکنش به شیوع «کرونا»، اتباعش را از «ووهان» چین خارج می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، منابع آگاه آمریکایی خبر دادند، واشنگتن پس از جلب موافقت پکن قرار است ده ها نفر از اتباع خود را از شهری که بحران شیوع ویروس کرونا از آن شروع شده است، خارج کند و به ایالات متحده برگرداند.

به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال»، در حالی که کشته های ویروس کرونا در چین به ۴۱ کشته افزایش یافته، دولت آمریکا در حال تدارک برای ارسال یک هواپیمای چارتر به «ووهان» چین است تا شهروندان و دیپلمات های خود را از این شهر خارج کند. طبق این گزارش قرار است هواپیما روز یکشنبه (فردا) به این شهر اعزام شود.

منابع آگاه آمریکایی به این روزنامه خبر دادند، قرار است هواپیمای ارسالی آمریکا حدود ۲۳۰ نفر از دیپلمات ها و خانواده ها به همراه برخی دیگر از شهروندان آمریکایی را از ووهان خارج کند.

به گفته یک منبع مطلع آمریکایی، وزارت خارجه و دیگر نهادهای دولت چین موافقت خودشان را با این اقدام واشنگتن اعلام کرده اند.

وال استریت ژورنال همچنین خبر داد، دولت آمریکا درنظر دارد به صورت موقت، کنسولگری خود در ووهان چین را تعطیل کند.

شیوع ویروس کرونا از چین و به ویژه شهر ووهان شروع شده و طبق آخرین خبرها، در این کشور تاکنون ۱۲۸۷ تن به این ویروس مبتلا شده و ۴۱ نفر جان باخته اند. مقام های چینی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا ۱۳ شهر از جمله ووهان را در حالت قرنطینه قرار داده اند.

کرونا به چین محدود نشده و در ویتنام، تایلند، مالزی، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، هنگ کنگ، نپال، فرانسه، آمریکا و استرالیا نیز مشاهده شده است. آخرین آمارها نشان می دهد تعداد مبتلایان به این ویروس در جهان به ۱۳۰۰ نفر افزایش یافته است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha