قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۸۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

افزایش سرانه فضای سبز تبریز با افتتاح 8 پارک در دهه فجر

هشت پارک محله ای در راستای افزایش سرانه فضای سبز تبریز، در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد.

افزایش سرانه فضای سبز تبریز با افتتاح 8 پارک در دهه فجر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، افزیش سرانه فضای سبز شهری یکی از برنامه های راهبردی مدیریت شهری در راستای بازیابی هویت باغ شهری تبریز بوده و در این راستا طرح پارک های محله ای از دو سال پیش آغاز و با پروژه های مختلف در  مناطق دهگانه شهرداری به اجرا گذاشته شده است.

بوستان گلکار در منطقه یک شهرداری تبریز به مساحت پنج هزار و ۵۰۰متر مربع با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال به اتمام رسیده و آماده افتتاح است؛ پارک محله ای انتهای بلوار یوسف آباد نیز به متراژ سه هزار و ۳۵۰ متر مربع و با اعتبار۳۰ میلیارد ریال از دیپر پروژه های این منطقه است که آماده بهره برداری و افتتاح تا پایان سال است؛ همچنین در این منطقه شاهد کلنگ زنی پارک ابریشم به متراژ ۸هزار مترمربع و و احداث آن با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال، خواهیم بود.

در منطقه دو شهرداری تبریز نیز در دهه مبارک فجر شاهد بهسازی و ساماندهی پارک محله ای سهند با اعتبار سه میلیارد ریال خواهیم بود.

منطقه سه شهرداری تبریز یکی از فعال ترین مناطق در حوزه فضای سبز شهری و احداث پارک های محله ای است که به مناسبت چهل و یکمین سالگرد انقلاب اسلامی چندین پروژه در این منطقه به بهره برداری می رسد.

پارک محله ای تجلایی واقع در شهرک شهید تجلایی، به مساحت چهار هزار و ۵۰۰ مترمربع  و با اعتبار سه میلیارد ریال، آماده افتتاح بوده و همچنین پارک محله ای خیابان دفاع به مساحت ۴هزار و ۳۰۰مترمربع و با اعتبار ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به احداث رسیده و تا پایان سال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

عملیات ساخت پارک حاشیه ای یاس در اتوبان شهید کسایی به مساحت ۲۰هزار مترمربع و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال به اتمام رسیده و به زودی افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری تبریز، منطقه ۱۰ شهرداری تبریز نیز یکی از مناطقی است که نیاز مبرم به فضای سبز دارد و از این رو پارک آخر خیابان مفتح با اعتبار پنج میلیارد ریال و پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد، انتظار می رود تا پایان سال به بهره برداری برسد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha