قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۸۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خوشخو: معاینه ۱۰۰ درصد مسافران و خدمه پروازی در پرواز های چین

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، در پرواز های کشور چین ۱۰۰ درصد مسافران به همراه مهمانداران و کادر پرواز در مبادی ورودی معاینه و تک تک مسافران قبل از ورود به سالن فرودگاه، چک می شوند.

خوشخو: معاینه ۱۰۰ درصد مسافران و خدمه پروازی در پرواز های چین

:  حسن خوشخو درباره معاینه مسافران چین قبل از ورود به کشور و فعالیت های فرودگاه امام بابت جلوگیری از ورود بیماری کرونا به کشور، اظهار داشت: بر اساس استاندارد های بین المللی و انکس ۹ مقررات ایکائو و همچنین طبق دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت، همکاران ما در «اداره بهداشت مرزی» در فرودگاه های بین المللی کشور طبق یک الزام بین المللی، مداوم استقرار دارند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ادامه داد: در فرودگاه امام خمینی (ره) هم به پیروی از این مقررات و دستورالعمل ها، به صورت دائم همکاران «اداره بهداشت مرزی» بابت معاینه مسافران و برخورد با موارد مشکوک، مستقر و به صورت ۲۴ ساعته، فعال هستند.

خوشخو افزود: بنا به اخبار، اطلاعات و دستورالعمل هایی که از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اداره بهداشت مرزی منعکس می کند، دوستان اقدامات بایسته را در زمان مناسب انجام می دهند.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: به عنوان مثال امروز که بیماری کرونا بیشتر مورد توجه است یا هر بیماری دیگری که سابقه آن وجود داشته است، موضوع نظارت دقیق تر و کامل تر به همکاران اداره بهداشت مرزی ابلاغ می شود و آن ها طبق دستورالعمل ابلاغی، رفتار های خاص خود را اجرا می کنند.

وی با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور چین اظهار کرد: با شیوع این بیماری، اقداماتی توسط دولت چین انجام شد، ما پرواز های مستقیمی از ۴ شهر در کشور چین به فرودگاه امام خمینی (ره) داریم همچنین از کشور های دیگر هم که این بیماری (کرونا) به آنجا سرایت کرده است به صورت غیرمستقیم پرواز های کانکشن داریم و احتمال می دهیم مسافرانی که ممکن است به این بیماری آلوده باشند، در آن پرواز ها هم وجود داشته باشند بنابراین سعی می کنیم نظارت و معاینه ها دقیق و کامل باشد.

وی گفت: از روزی که موضوع شیوع بیماری کرونا اطلاع رسانی شد، تمهیدات لازم در فرودگاه امام خمینی (ره) با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اندیشیده شد؛ در این راستا در پرواز های کشور چین ۱۰۰ درصد مسافران به همراه مهمانداران و کادر پرواز در مبادی ورودی معاینه می شوند و تک تک مسافران قبل از ورود به سالن فرودگاه، چک می شوند.

خوشخو افزود: در بقیه پرواز ها هم همکاران اداره بهداشت مرزی به صورت گزینشی، رندم و یا در صورت مشاهده فرد مشکوک به بیماری، مسافر را معاینه می کنند، اما در پرواز های چین همکاران اداره بهداشت مرزی با تجهیزات کامل تر و حساسیت بیشتر همه مسافران را معاینه می کنند تا احتمال ورود بیمار به داخل کشور وجود نداشته باشد.

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در پاسخ به این سوال که آیا قرنطینه در فرودگاه امام خمینی (ره) فعال است، گفت: در پرواز های ورودی خصوصاً مسافر ترانزیتی، سالنی داریم که به این کار اختصاص داده ایم و مسافران قرنطینه می شوند، البته ما موردی که مبتلا به بیماری بوده است خوشبختانه تاکنون نداشته ایم و اگر هم باشد بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مداوا و پیگیری های دیگر به بیمارستان منتقل می شوند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha