قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۸۲۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کنعانی مقدم: اروپا مثل مستعمره آمریکا رفتار می کند

دبیر کمیته سیاسی جبهه ایستادگی گفت: اروپایی ها برخلاف حرف هایی که در اتاق ها می زنند کاملاً تابع آمریکا و به نوعی مانند مستعمره رفتار می کنند.

کنعانی مقدم: اروپا مثل مستعمره آمریکا رفتار می کند

: حسین کنعانی مقدم دبیر کمیته سیاسی جبهه ایستادگی در رابطه با نوع عملکرد اروپایی ها پس از خروج آمریکا از برجام که آن ها را مستحق تعبیر «دولت های حقیر» از سوی مقام معظم رهبری کرده است، اظهار داشت: در بحث روابط اروپا با آمریکا در مورد مسئله برجام و ایران شاید این تعبیر دقیق باشد که اروپایی ها شریک دزد و رفیق قافله هستند. آن ها در این موضوع نشان دادند که واقعاً بنا به تعبیر مقام معظم رهبری کشور های حقیری هستند.

وی تاکید کرد: دلیل حقارت اروپایی ها این است که آن ها کاملاً تحت سلطه آمریکایی ها هستند و آمریکایی ها هر غلطی کنند آن ها نیز همان را تأیید می کنند و دنباله رو همان هستند؛ به همین خاطر تجربه نشان داد اروپایی ها برخلاف حرف هایی که در اتاق ها می زنند و خودشان را مستقل نشان می دهند و پُز آزادی و دموکراسی می دهند کاملاً تابع آمریکا و به نوعی مانند مستعمره رفتار می کنند.

دبیر کمیته سیاسی جبهه ایستادگی با اشاره به ادعای اخیر اروپایی ها در خصوص طرح مکانیزم ماشه عنوان کرد: ایران با شکایت اولیه خود پس از خروج ترامپ از برجام این مکانیزم را فعال کرد و گفت اگر شما به تعهدات خود عمل نکنید و با توجه به اینکه آمریکا بر خلاف قانون از برجام خروج پیدا کرده برای ما دلیلی نمی ماند که به تعهدات خود عمل کنیم و گام های یک تا پنج را برداشت.

کنعانی مقدم افزود: اروپایی ها زمانی گفتند ما به جای آمریکایی ها از اینستکس برای جبران خسارت ایران استفاده می کنیم که عملاً آن هم اجرایی نشد و به عبارتی خودشان نسبت به نقض عهد و پیمان اقدام کردند به همین خاطر این اقدام اروپایی ها فرار به سمت جلو است و هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد زیر بار تعهد یکجانبه برود. به نظر می رسد پس از گام پنجم اقدامات ما بدون برگشت خواهد بود و هم طبق گفته وزیر امور خارجه ممکن است از NPT و همینطور برجام خارج شویم.

این تحلیلگر سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: ما یکسری روابط استراتژیک با چین، روسیه، هند و بسیاری از کشور های شرق داریم. همچنین چین و روسیه دو عضو برجام و دو عضو صاحب حق وتو در شورای امنیت هستند. مانور مشترک ایران، چین و روسیه نشان داد این دو کشور از سیاست های یکجانبه گرایانه آمریکا تبعیت نمی کنند.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha