قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۷۵۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آمار اولیه از مرگ دست کم ۴ نفر در زلزله شرق ترکیه حکایت می کند

جهان آسیای غربیتهران وزیر کشور ترکیه جمعه شب در نخستین اظهارنظر درخصوص زمین لرزه ۶.۸ ریشتری که ساعاتی پیش استان الازیغ در شرق این کشور را لرزاند، جان باختن ۴ نفر را تأیید کرده است.

آمار اولیه از مرگ دست کم ۴ نفر در زلزله شرق ترکیه حکایت می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری آناتولی، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه در این باره گفت که نتایج اولیه نشان می دهد که چهار نفر در این زمین لرزه جان خود را از دست داده اند.

"محمد گوللو اوغلو" رییس ستاد بحران ترکیه قدرت این زمین لرزه را ۶.۸ درصد اعلام کرد، درحالی که مرکز زلزله نگاری اروپا آن را ۶.۹ درجه و رصدخانه قندیللی استانبول قدرت آن را ۶.۵ درجه در مقیاس امواج درونی زمین «ریشتر» اعلام کرد.

شدت این زمین لرزه به حدی بود که در استان های دیاربکر، شیرناک، ماردین، شانلی اورفا، گوموشحانه، سامسون و ملردین ترکیه احساس شده و گفته می شود حدود ۲۰ ثانیه بطول انجامیده است.

برخی منابع اعلام کردند که این زمین لرزه در مناطق مرزی ایران و ترکیه، کردستان عراق، شمال سوریه و لبنان نیز احساس شده است.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی نیز اعلام کرده است که این زمینه لرزه در پنج شهرستان مرزی ارومیه، پیرانشهر، میاندوآب، اشنویه و نقده به صورت خفیف نیز احساس شده است.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha