قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۷۳۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ادعای مرزبان آمریکایی: سازمان گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا اعلام کرده بود که آن ها دستور دارند متولدان ایران را هدف قرار دهند

برخلاف آنچه که سازمان گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا اعلام کرده بود، یک مامور اداره مرزبانی آمریکا به رسانه ملی کانادا گفته است که "آنها دستور داشتند که متولدان ایران را هدف قرار دهند".

ادعای مرزبان آمریکایی: سازمان گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا اعلام کرده بود که آن ها دستور دارند متولدان ایران را هدف قرار دهند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک مامور اداره مرزبانی آمریکا که نامش فاش نشده به سی بی سی گفته که آنها باید افراد متولد ایران متوقف می کردند و از ده ها آمریکایی ایرانی تبار در مرز کانادا با آمریکا سوال های شخصی و حتی سیاسی کرده اند.

نزدیک به دو هفته پیش درحالی که تنش میان آمریکا و ایران افزایش یافته بود، گزارش شد بعضی از شهروندان ایرانی تبار ساکن آمریکا که شهروند آمریکا یا دارنده اقامت دائمی این کشور بودند، در مرز ورودی به آمریکا سوال و جواب مفصل شده اند و حتی گفته شد که ماموران نظر آنها را درباره تنش میان ایران و آمریکا پرسیده اند.

در آن زمان، سازمان گمرکات و حفاظت مرزی آمریکا با انتشار یک توییت ""بازداشت شهروندان ایرانی- آمریکایی و ممانعت از ورود"" آنها به ایالات متحده و همچنین صدور هرگونه بخشنامه در این باره را رد کرد.
شورای روابط آمریکایی-اسلامی (CAIR)، از سازمان های فعال در زمینه حقوق مدنی مسلمانان در آمریکا نیز بازداشت موقت تعدادی از ایرانی تباران در مرز زمینی میان استان بریتیش کلمبیا در کانادا و ایالت واشنگتن آمریکا را تایید کرده بود.

امروز همچنین یک راننده تریلی ایرانی - کانادایی به رادیو سی بی سی کانادا گفته است که حدود ده روز پیش ماموران مرزبانی آمریکا به دلیل تشابه نام خانوادگی اش با قاسم سلیمانی مانع ورود او به آمریکا شدند.
بابک سلیمانی، که شهروند کاناداست و سال ۲۰۰۹ ایران را ترک کرده است، به سی بی سی گفت که او هیچ نسبت و آشنایی با قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس که توسط آمریکا در عراق کشته شد، ندارد.

وی گفت که "من سعی کردم برای ماموران مرزی توضیح بدهم و همچنین حالا برای شما توضیح می دهم که این نام فامیلی در خاورمیانه بسیار متداول است."

او که ساکن تورنتو است می گوید که در چهار سال گذشته که برای یک شرکت حمل و نقل کار می کند، هیچ مشکلی برای عبور از مرز و وارد شدن به آمریکا نداشته است.

به گفته آقای سلیمانی، در روز دهم ژانویه، هنگامی که در مرز دیترویت میشیگان قصد ورود به آمریکا را داشته، ماموران مرزبانی او را هفت ساعت نگهداشتند و پس از پرسیدن سوالاتی درباره "نام خانوادگی، سابقه خدمت سربازی و نظراتش" او را به کانادا بازگرداندند.

آقای سلیمانی می گوید که نگران است که این مساله باعث دردسر برای دختر نوزادش شود، چون او هم نام خانوادگی سلیمانی را دارد.

بعضی از نمایندگان کنگره آمریکا پس از علنی شدن این اتفاقات در اوایل ماه ژانویه نسبت به آن ابراز نگرانی کردند.

پرامیلا جایاپال، نماینده ایالت واشنگتن در مجلس نمایندگان آمریکا در توییتر از گزارش های مربوط به "بازداشت" بعضی از ایرانی-آمریکایی ها در مرز کانادا با ایالت واشنگتن ابراز نگرانی کرد.

باربارا لی، از نمایندگان ایالت کالیفرنیا در مجلس نمایندگان آمریکا نیز با اشاره به "بازداشت ایرانی تبارها از جمله شهروندان آمریکا و دارندگان کارت سبز به وسیله ماموران مرزی"، از شهروندان خواسته است تا موارد مشابه را به دفترش اطلاع دهند.

منبع: بی بی سی

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha