قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۷۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

امام جمعه آمل:

همایش ۶ بهمن آمل با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری برگزار می شود

آمل- امام جمعه آمل گفت، که حجت الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفترمقام معظم رهبری درمراسم سی وهشتمین سالگرد حماسه مردمی ششم بهمن سال ۶۰ آمل سخنرانی خواهد کرد.

همایش ۶ بهمن آمل با حضور رئیس دفتر مقام معظم رهبری برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی درآمل افزود: آئین گرامیداشت سی وهشتمین سالگرد حماسه مردمی ششم بهمن سال ۶۰ آمل شنبه شب ۵ بهمن پس از اقامه نماز مغرب وعشاء در مصلی بزرگ قدس این شهر برگزار می شود.

وی ادامه داد، امسال ستاد گرامیداشت حماسه اسلامی ششم بهمن شهرستان هزار سنگر آمل برنامه ویژه و مناسبتی زیادی در سطح این شهرستان ونیز استانی تدارک و پیش بینی کرده که خوشبختانه از اول بهمن به تدریج در حال برگزاری است.

امام جمعه آمل ادامه داد، در شهرستان آمل نیز بسیاری از نهادهای فرهنگی و اجرایی در راستای بزرگداشت این حماسه مردمی پایه کار بودند که ازجمله آنها شهرداری و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل توانسته با طرح نصب " پلاک افتخار" بر روی درب منازل شهدای ششم بهمن ونیز ایستگاه نقاشی با عنوان " نقش عشق" با مشارکت دانش آموزان هنرستانی به یاد ۴۱ شهید این حماسه نقاشی و خود این حرکت زمینه ترویجی و انتقال دهنده این فرهنگ خواهد شد.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد، امسال و در آستانه حماسه مردمی ششم بهمن مردم آمل، برای نخستین بار مسابقات کشتی لوچو جام شهدای ششم بهمن با حضور لوچوکاران برتر مازندرانی دو روز در سالن غدیر شهرداری آمل برگزار شد که استقبال خوبی از این مسابقات شده بود.

وی، نواخته شدن نمادین زنگ حماسه ششم بهمن آمل در یکی از مدارس آمل و دیگر مدارس استانی در روز ششم بهمن، برپای مراسم های گرامیداشت در سطح محلات و روستاهای شهرستان با حضور سخنرانان و یادگاران آن حماسه، خاطره گویی رزمندگان و جانبازان و ایثارگران حماسه ششم بهمن در حسینیه سپاه، گلباران مزار شهدای ششم بهمن از دیگر برنامه های محوری در سطح این شهرستان است.

امام جمعه آمل افزود: حماسه ششم بهمن آمل یادآور خلق حماسه ارزشمند و ماندگار در تاریخ کهن ایران اسلامی است و در این واقعه مردم آمل حماسه و ایثار ارزنده ای از خود نشان دادند و باید به پاس خدمات شایسته و از خودگذشتگی حماسه سازان این رویداد بزرگ تلاش کنیم.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: امام راحل در وصیت نامه سیاسی الهی خود، فقط از شهر آمل و مردم فداکار این شهر نام برده است و این افتخاری برای مازندران و ملت است.

وی با بیان اینکه باید تلاش های همه جانبه ای انجام شود تا درسال های آینده مراسم حماسه مردمی ششم بهمن آمل به صورت ملی برگزار شود، تاکید کرد: حماسه مقاومت آمل باید ایرانی شود و همه نسل امروز جامعه کشور باید نقش مردم این دیار را در مقوله مقاومت درک و لمس کنند.

در سحرگاه ششم بهمن ماه سال ٦٠ عده ای منافق و مائوئیست از سمت جنگل در قسمت جنوب آمل قصد تصرف این شهر را داشتند که مردم آمل در کمتر از یک روز با مقاومت خود به این غائله پایان دادند.

در آن واقعه ۴۱ نفر شهید و بیش از ده ها نفر مجروح شدند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha