قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۶۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار همدان:

مدیران استان همدان موانع پیش روی سرمایه گذار را از سر راه بردارند

همدان - استاندار همدان بابیان اینکه مدیران استان همدان باید موانع پیش روی سرمایه گذار را از سر راه بردارند، گفت: امسال ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان هدمان انجام شده است.

مدیران استان همدان موانع پیش روی سرمایه گذار را از سر راه بردارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سید سعید شاهرخی بعدازظهر پنج شنبه در نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه نگاه دولتمردان و مسئولان ملی کشوری به استان همدان، نگاهی مثبت و ویژه است، گفت: دلیل نگاه ویژه مسئولان ملی به همدان به خاطر فرهنگ و تمدن استان همدان، مردمان با وقار و پیگیری مسئولین استان است.

وی با بیان اینکه استان همدان به دور از حواشی های سیاسی، مسیر توسعه را در پیش گرفته و مسئولان ارتقا جایگاه استان همدان در کشور را ملاک عمل خود قرار داده اند، گفت: از هر زوایه و با هر دیدگاهی به استان نگاه شود، واضح و روشن است که استان با برنامه ریزی دقیق و همگرایی بیش از پیش، در مسیر توسعه قرار گرفته است.

شاهرخی اقدامات زیرساختی در حوزه های مختلف در استان همدان را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به اینکه مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی، باید این فعالیت ها را برای مردم تشریح و تبیین کنند، گفت: مبنا و اساس عملکرد مدیران و مسئولان استانی، خدمت به مردم بزرگ و با فرهنگ همدان بوده و هست.

فرمانداران ارتباط چهره به چهره با مردم را در دستور کار قرار دهند

وی با بیان اینکه فرمانداران و مسئولان هر هفته با اقشار نشست و دیدار دارند و باید این دیدارها را بیشتر و ارتباط چهره به چهره را در دستور کار خود قرار دهند، گفت: یکی از راه های ارائه و تبیین خدمات و اقدامات دولت و در رأس آن نظام جمهوری اسلامی به مردم استان، برقراری ارتباط های مستمر و دیدارهای چهره به چهره است.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه میز و صندلی و مقامی که مدیران در دست دارند فقط برای خدمت به مردم است، نه چیز دیگر، گفت: برای یک مدیر یا مسئول، مایه ننگ است اگر اجرای طرح یا پروژه ای در دستگاه تحت امرش، چندین سال طول بکشد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران باید از لحظه لحظه عمر و فرصتی که در اختیار آنها قرار داده شده، استفاده برده و خدمت گذار مردم باشند، گفت: در استان مدیران پیشتازی در عرصه خدمت گذاری وجود دارند که برخی بدون هیچ حاشیه ای به دنبال عملی کردن طرح ها و پروژه های تعریف شده هستند.

شاهرخی با بیان اینکه نگاه مدیران به خدمت و خدمتگزاری باید نگاهی مردمی و بلند باشد، گفت: مدیر حرفه ای قابلیت ریسک پذیری و جسارت دارد و طبق قانون عمل کرده و از هیچ دستگاه نظارتی واهمه ای ندارد چراکه به سلامت و درستیِ قول و فعل خود ایمان دارد و این همان توقعی است که از مدیران مسئول در استان می رود.

استاندار همدان با بیان اینکه مدیران اجرایی باید طبق قانون و در چارچوب تعریف شده به حرکت خود ادامه داده و برای توسعه استان تلاش کنند، گفت: مدیرانی که برای سرمایه گذاران، مجوز طرح صادر می کنند، باید توجه داشته باشند که فقط به صدور مجوز اکتفا نکنند، بلکه همکاری کنند تا موانع پیش روی سرمایه گذار را نیز از سر راه بردارند.

وی گفت: یکی از مسیرهای مهمی که از طریق آن می توان به توسعه همه جانبه دست یافت، ترغیب و جلب سرمایه گذار است بنابراین مدیران باید در برداشتن موانع پیشروی سرمایه گذاران همکاری های لازم را انجام دهند.

شاهرخی گفت: شهرداری ها باید توجه داشته باشند که شهرهای بزرگ دنیا با حضور بخش خصوصی توانسته اند تحولات بزرگی در شهر انجام دهند، بنابراین تنها از طریق گرفتن عوارض نمی توان شاهد پیشرفت و تحول در حوزه شهری بود.

سرمایه گذاری جریانی سیال است که اگر با موانع روبه رو شود با تغییر مسیر، چالش های بزرگی به همراه خواهد داشت وی گفت: جریان سرمایه گذاری جریانی سیال است که اگر با موانع روبه رو شود، با تغییر مسیر، چالش های بزرگی به همراه خواهد داشت.

استاندار همدان سرمایه گذاری های انجام شده در سطح استان همدان را ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۲۸ میلیارد تومان از این سرمایه گذاری ها از تسهیلات بانکی و از محل های مختلف تأمین شده و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از آن نیز آورده متقاضیان بوده است، گفت: بدون شک مجموعه مدیریتی استان همدان در این سرمایه گذاری سهم بسزایی داشته اند.

وی با یادآوری اینکه همدان شاهد اقدامات خوبی در راستای اجرا و راه اندازی ۳ سد بزرگ است که هرکدام موجب تحولات بزرگی در استان خواهند شد، گفت: طرح اجرای سه گاوداری ۶۰۰۰ رأسی در استان همدان در شرایط کنونی، یک تحول بزرگ است که در هیچ جای کشور نمونه آن یافت نمی شود.

شاهرخی ادامه داد: اقدامات بنیادین و قابل ملاحظه ای صورت گرفته که مدیران و مسئولان باید این مسیر را تداوم بخشند و آنچه را که شایسته مردم و مقام و جایگاه آن ها است را به خوبی انجام دهند.

وی با بیان اینکه میراث بزرگی از فرهنگ و تمدن گذشته به دست ما رسیده که ایجاب می کند با همت و تجربه کافی، در نگهداری و ارتقا آن، برنامه ریزی شود چراکه باید جانشین شایسته ای برای گذشتگان خود بود، گفت: مدیری که خود را به آب نمی زند و یا در مسیر توسعه استان از برنامه هایش جا بماند، همان بهتر که جایش را به شخصی که می تواند و تشنه خدمت است واگذار کند.

استاندار همدان گفت: کمیت و کیفیتِ عملکرد مدیران بر اساس کارکرد و فعالیت های آن ها سنجیده می شود و از آن هایی که در عرصه توسعه استانی خوش درخشیده اند ارج گذاری و تقدیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه از هیچ مدیری پذیرفته نیست که از برنامه توسعه ۹۸ جا بماند، گفت: فرمانداران باید، فعالیت ها را هم رصد کنند و هم همکاری های لازم برای تسهیل امور انجام دهند.

شاهرخی گفت: نقش دانشگاه در توسعه استان همدان نقش بی بدیلی است و همت مدیران و هیئت امنای دانشگاه در ایجاد رشته پزشکی در دانشگاه آزاد، نمونه ای از این اقدام است که باعث جذب دانشجو در این زمینه خواهد شد.

وی گفت: دانشگاه روابط خوب و گسترده ای با دستگاه های اجرایی برقرار کرده است و دستگاه های اجرایی نیز باید ارائه نیازها و مشکلات خود به دانشگاه، ارتباط مؤثری برقرار کنند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha