قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۶۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مصوبات شورای عالی قضایی استات یزد تشریح شد/اختصاص 800میلیارد ریال اعتبار به مصوبات فوری

رییس قوه قضاییه اهم مصوبات شورای عالی قضایی ویژه استان یزد را اختصاص 800 میلیارد ریال اعتبار، انتقال زندانیان به محل زندگی خود، حل پروند های معوقه، توسعه اقتصاد گردشگری و تشکیل کارگروه های تدوین راهبرد مهاجرت، مدیریت آب و رفع آسیب های اجتماعی برشمرد.

مصوبات شورای عالی قضایی استات یزد تشریح شد/اختصاص 800میلیارد ریال اعتبار به مصوبات فوری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، آیت الله سید ابراهیم رییسی امشب در یک نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد در فرودگاه شهید آیت الله صدوقی (ره) به سفر یک روزه خود به استان یزد پایان داد و اصحاب رسانه هم به منظور تقدیر و تشکر از رییس قوه قضائیه و به منظور گرامیداشت یزد پایتخت کتاب ایران، کتاب «فرهنگ اعلام شهدای استان یزد» را به آیت الله رییسی اهدا کردند.

 

*بررسی همه سازمان های وابسته دادگستری استان یزد و شهرستان های استان

رئیس قوه قضائیه در پاسخ به سؤال خبرنگاران استان یزد با تقدیر و تشکر از همه مسؤولان استان یزد، رسانه ها و مردم باصفای یزد در خصوص اهداف و نتایج سفر اظهار کرد: یک هفته قبل از سفر بنده، با حضور 40 نفر از همکاران قوه قضائیه در استان یزد همه نواقص، معایب، نکات مثبت و مشکلات را موردبررسی قراردادند و در آستانه سفر مسؤولین ستادی قوه قضائیه هم طی 17 هیئت شامل 9 هیئت در شهرستان ها و هشت هیئت در مرکز، استان یزد را ازنظر وضعیت عملکردی دستگاه های وابسته به دادگستری ازجمله سازمان ثبت املاک، پزشکی قانونی، بازرسی و ... را بررسی کردند.

آیت الله رییسی افزود: نتایج این بررسی ها در جلسه شورای عالی قوه قضائیه امشب به مدت سه ساعت در محضر نماینده رهبر معظم انقلاب، استاندار یزد و مسؤولین قضایی استان موردبررسی قرار گرفت و تصمیماتی در ارتباط با رفع مشکلات به صورت فوری گرفته شد.

وی تصریح کرد: ازجمله اقداماتی که باید تصمیمات فوری گرفته می شد مشکلات سازمان پزشکی قانونی و برخی زندان ها بود که باید مشکلات آنان سریعاً رفع می شد.

*اختصاص 800 میلیارد ریال اعتبار

رییس قوه قضاییه از اختصاص مبلغ قریب به 800 میلیارد ریال از بودجه های قوه قضاییه و منابع استانی به رفع مشکلات دستگاه قضایی استان یزد خبر داد و گفت: این اعتبار به بخش هایی پرداخت شود که به صورت فوری برای رفع مشکل آنان پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: بخشی از این بودجه در رابطه با پزکشی قانونی در برخی شهرستان ها که یا پزشک و یا ساختمان ندارند و باهدف تسهیل دسترسی مردم به پزشکی قانونی در شهرستان ها و در مرکز استان اختصاص می یابد.

*انتقال زندانیان شهرستانی به محل زندگی خود

رییس قوه قضاییه در خصوص یکی دیگر از مصوبات شورای عالی قضایی استان یزد گفت: زندانیان غیربومی که خانواده های آنان در این استان نیستند و خود آن ها متقاضی اعزام به محل زندگی خود هستند انتقال می یابند که برای خانواده های آنان گشایش خواهد بود.

*تدوین راهبرد مهاجرت در کارگروه ویژه

آیت الله رییسی یکی دیگر از مشکلات استان یزد را مسأله مهاجرت عنوان کرد و افزود: این موضوع در شورای اداری استان مطرح شد که از دغدغه های مسؤولان استان و استاندار بود که باید راهبرد روشنی در مورد مهاجران داشته باشیم.

 وی از تشکیل کارگروهی به منظور تدوین راهبرد برای مسأله مهاجرت در کشور خبر داد و افزود: چون مهاجران دارای مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی زیادی هستند باید هم برای مهاجران و هم برای مسؤولان عالی مشخص و نسبت به تعیین راهبردهای لازم پیش نویس ها و مقدمات تدوین شود.

*تشکیل کارگروه ویژه رفع آسیب های اجتماعی در استان یزد

رییس قوه قضاییه با اشاره به این که به دلیل وجود شرایط خاص در جامعه نرخ برخی جرایم در استان یزد قابل بررسی بود؛ کارگروهی را برای بررسی این موضوع مأمور کردیم که هم پیشگیری از وقوع جرم را با حوزه علمی و هم اجرایی در شورای تأمین استان مطرح کنند و موضوعاتش موردبحث و تبادل نظر قرار بگیرد.

آیت الله رییسی افزود: سازوکاری دنبال شود چون زیبنده استان دارالعباده ودارالعلم و مردم متدین، باصفا و پرتلاش در استان یزد نیست که برخی موارد باید ضمن این که در این استان و استان های کشور پیگیری شود.

وی اذعان کرد: کشور ما از بهترین امنیت برخوردار است و باید آسیب های اجتماعی و جرایم هم نباشد و آسیب های اجتماعی چهره زیبای استان را می تواند بد جلوه دهد.

*حل پرونده های معوقه در استان یزد

رییس قوه قضاییه ادامه داد: پرونده های معوقه در یک کار شبانه روزی همکاران قضایی من در استان باید دنبال شود و بعضی پرونده ها شاکیانی دارد که تعدادش زیاد است و باید به صورت ویژه پیگیری شود.

آیت الله رییسی اظهار امیدواری کرد: بخش های اجرایی، قضایی و همه مسؤولان با محوریت نماینده ولی فقیه در استان بستری برای توسعه یافتگی استان فراهم نمایند و استان باوجود ذخایر معدنی و قطب صنعتی و نیروهای انسانی کارآمد می تواند توسعه یابد.

*فعال شدن اقتصاد گردشگری در استان یزد

 وی بخش گردشگری را مهم دانست و گفت: استان یزد نسبت به اقتصاد گردشگری هم شاید حرف اول را بزند که به دلیل جاذبه های فوق العاده ای که در این استان و زیرساخت های آن و انگیزه آن هم کاملاً وجود دارد و استاندار یزد هم فعال اند باید این کار اتفاق بیفتد و نیازمند همه بخش ها و همکاری همه حوزه ها هستیم.

رییس قوه قضاییه همکاری مدیرکل دادگستری استان یزد و مسؤولان استانی در ارتباط با فعال شدن حوزه اقتصاد گردشگری و برداشتن گام های ماندگاری برای این حوزه را خواستار شد.

 آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: امیدواریم به برکت شهدای عالی قدر یزد و روح مطهر شهید صدوقی (ره) و شهید قاسم سلیمانی، مکتب شهید سلیمانی در همه جا ازجمله اخلاص، عمل صالح، مقاومت و ایستادگی، نوآوری ها و ما می توانیم او در همه جا سرایت کند و جلوه ای از تلاش و فعالیت و نوآوری در استان یزد داشته باشیم.

وی یکی از آرزوهای خود در استان یزد را آشنایی با فعالیت های مراکز پارک های علم و فناوری و دیدار با جوانان اقتصاد دانش بنیان عنوان کرد.

*تشکیل کارگروه عدالت آب به ریاست معاون اول قوه قضاییه

رییس قوه قضاییه اظهار کرد: درواقع دغدغه چندین ساله استان یزد موضوع آب شرب است که رییس آب منطقه ای استان در شورای اداری مطرح کردند و بسیار مهم است و مسأله آب منطقه اصفهان، چهارمحال و بختیاری و این استان هایی که آب مسأله محوری آنان و مهم تر از آب، مدیریت آب مهم است.

آیت الله رییسی از تشکیل کارگروهی با موضع آب و با شرکت استانداران و مسئولین آب منطقه ای هر چهار استان دارای مشکل آب خبر داد و افزود: این کارگروه با پیگیری دستگاه قضایی و بخش سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری و با شرکت وزارت نیرو تشکیل شده است و قرار شده معاون اول قوه قضاییه این جلسات را تشکیل دهند که استاندار یزد و مسؤول آب منطقه ای یزد هم حضور یابند.

وی اظهار امیدواری کرد: نتایج این کارگروه به ارائه راهکار اساسی در منطقه بینجامد و به عهده وزارت نیرو و استانداران است تا مردم احساس عدالت توزیع آب داشته باشند و با توجه به وجود مواهب الهی در برخی از این استان هدف مدیریت آب بسیار مهم است.

*سازمان بازرسی کل کشور مشکلات صنعت کاشی استان یزد را پیگیری می کند

رییس قوه قضاییه به بخش صنعت کاشی و سرامیک استان یزد اشاره کرد و گفت: کارخانه ها تولیدی سرامیک و کاشی بخش جدی و مهم صنعتی استان یزد است که سازمان بازرسی کل کشور مشکلات این کارخانه ها را پیگیری کنند.

آیت الله رییسی مشکلات خصوصی سازی را هم یادآور شد و تصریح کرد: کارخانه هایی که خصوصی سازی شده، سازمان بازرسی کل کشور موظف شد کار را با همکاری استانداری و با همکاری بخش های صنعتی دنبال کند که موضوع خصوصی سازی را پیگیری کند تا رفع شود و برای حل آن زمان بندی شده است که سازمان بازرسی کل کشور با مسؤولان استان برخی مشکلات این بخش ازجمله فولاد میبد و ... را دنبال کنند.

انتهای پیام/90030

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha