قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۶۳۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مرمت اضطراری 5 بنای تاریخی در داراب

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داراب گفت: مرمت اضطراری چهارطاقی اوباد، آسیاب دولنگه و امامزاده محمد فورگ در آینده نزدیک انجام می شود.

مرمت اضطراری 5 بنای تاریخی در داراب

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، داوود مرادی امروز در داراب بابیان اینکه جهت استحکام بخشی و حفظ کلیت بناهای تاریخی، تعدادی از آنها مرمت اضطراری می شوند، اظهار داشت: از آنجا که جهت مرمت این بناها نیاز به اعتبار زیادی نیست، کمک خیرین می تواند راهگشای حفظ و مرمت اضطراری بناهای تاریخی باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی داراب گفت: هزینه مرمت و بازسازی برخی از بناهای تاریخی در حدی نیست که به دلیل نبود اعتبار این امر به تعویق بیفتد و می توان با بودجه اندک، بناها را از تخریب نجات داده و مراحل تکمیلی و مرمت اساسی را در آینده انجام داد.
 مرادی با اشاره به اینکه حمام مشیر و پایه ستون آبراه دارابگرد به تازگی مراحل مرمت اضطراری را پشت سر گذاشته اند، افزود: مرمت حمام مشیر شامل بخشهای داخلی بنا، ترمیم اندود دیواره شمالی و استحکام بخشی با ۱۶ میلیون تومان و مرمت پایه ستون آبراه دارابگرد با ۱۰ میلیون تومان انجام شده است.
وی بیان کرد: طی دو سال اخیر نامه نگاری بسیاری برای اعتبارات مورد نیاز جهت مرمت انجام شد اما اعتبارات سه درصد نفت و گاز به این امر اختصاص نیافت و با توجه به حساسیت موجود و نیاز به استحکام بخشی در نهایت با اعتبارات جاری اداره کل و کمک خیرین مرمت این بناها انجام می شود.
رئیس اداره میراث فرهنگی داراب خاطرنشان کرد: یکی از اولویتهای موجود که مورد تاکید سازمان میراث فرهنگی کشور نیز هست، مرمت کامل و تملک خانه سوخکیان است.
مرادی با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای تملک خانه سوخکیان، استقرار اداره میراث فرهنگی در این بنای تاریخی است، گفت: راه اندازی موزه باستان شناسی و بازارچه دائمی صنایع دستی که مطالبه مردم داراب است با تملک خانه سوخکیان میسر می شود.
انتهای پیام/76020

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha