قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۵۹۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برگزاری تخصص گرایی در علوم حوزوی در مشهد

نشست تخصصی با عنوان تخصص گرایی در علوم حوزوی، آسیب ها و فرصت ها به همت دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان و با حضور اساتید حوزه علمیه کشور در مشهد برگزار شد.

برگزاری تخصص گرایی در علوم حوزوی در مشهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد به نقل از روابط عمومی حوزه علمیه خراسان، نشست تخصصی با عنوان تخصص گرایی در علوم حوزوی آسیب ها و فرصت ها به همت دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان و با حضور اساتید حوزه علمیه مشهد و قم و تهران امروز در دو نوبت صبح و عصر در مجتمع ولایت برگزار شد.

مسؤول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان نیز در این نشست به اهتمام این دبیرخانه به پرداختن به مسائل کلان حوزه، گفت: در آستانه چهارمین سال اجلاسیه کمیسیون های تخصصی شورای عالی حوزه های علمیه، دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان دو پیش نشست تخصصی در مورد مسائل کلان حوزه علمیه پیش بینی کرده است که با موضوع مجاورت اجتماعی و تخصص گرایی در حوزه های علمیه و آسیب ها و چالش ها است.

حجت الاسلام فتح اللهی افزود: دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفتمان نخبگانی فراهم کره است تا ارتباط با حوزه های مهم کشور داشته و نسبت به مسائل کلان حوزه بحث و بررسی داشته باشد تا تأثیرات این سیاست گذاری کلان را در حوزه و جامعه شاهد باشیم.

در این نشست تخصصی حجت الاسلام پارسانیا، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید به پرداختن به عرصه های کاربردی در بحث تخصص گرایی حوزه های علمیه، اظهار کرد: باید براساس نیازها با برنامه ریزی ورود کرده و در هر عرصه ای سرباز همان عرصه را وارد کنیم.

حجت الاسلام سیدامیر جوادی حسینی، مسؤول اداره ارزیابی و نظارت شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران به ملاک و مبنا برای تخصص گرایی در حوزه های علمیه اشاره کرد.

همچنین حجت الاسلام محمدتقی سبحانی، عضو پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و رئیس قطب تعمیق باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم؛ حجت الاسلام الهی خراسانی، مدیر میز توسعه و توانمندسازی حوزه علمیه قم و استاد حوزه علمیه خراسان، حجت الاسلام الویری، عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم قم به بحث تخصص گرایی در حوزه علمیه مطالبی را ارائه کردند.

انتهای پیام/ 70051

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha