قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۵۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ویروس چینی به عربستان رسید

وزارت امور خارجه هند پنجشنبه شب اعلام کرد: یک پرستار هندی در عربستان به ویروس ناشناخته چینی موسوم به ووهان که از آن به "کرونای جدید" تعبیر می شود، مبتلا شده است.

ویروس چینی به عربستان رسید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش شبکه "سی ان ان" عربی، "ویلامویل مریداران" وزیر مشاور در امور خارجه هند در توئیتی نوشت: ابتلای این پرستار به بیماری ناشناخته پس از آن صورت می گیرد که ۱۰۰ پرستار شاغل در بیمارستان الحیات عربستان معاینه شدند.

این پرستار در حال درمان در بیمارستان "عسیر" در جنوب غرب سعودی است.

تاکنون مقام های سعودی به ابتلای این پرستار هندی در کشورشان هیچ واکنشی نشان نداده اند.

براساس اعلام مقامات بهداشتی چین تا ساعت ٢٤ چهارشنبه شب به وقت محلی، ۱۷ تن بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته و ۵۷۱ تن هم به این ویروس مبتلا شده اند که حال ۹۵ تن آنها وخیم است.

از زمان کشف ویروس در اواسط ماه دسامبر (آذر/ دی) تاکنون ابتلای ۶۲۲ در سراسر جهان تأیید شده است که ۶۱۱ مورد آن در چین گزارش شده است.

ویروس کرونای جدید تا کنون در ٢٥ استان و منطقه خودمختار چین مشاهده شده است علاوه بر سرزمین اصلی چین همچنین در هنگ کنگ، ماکائو، تایوان، آمریکا و ژاپن یک مورد، تایلند ٣ مورد و کره جنوبی هم یک مورد از ابتلا مشاهده شده است.

گزارش ها از چین همچنین حکایت از آن دارد که ۱۷ تن از پزشکان و کادر پرستاری بیمارستان های ووهان هم به این ویروس مبتلا شده اند.

سازمان بهداشت جهانی برای رسیدگی به وضعیت شهر ووهان در چین و پیشگیری از بیماری نشست فوق العاده برگزار کرده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha