قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۵۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش سازمان ملل به خشونت های بیروت/ حریری: قضاوت دولت جدید زود است

مسؤول ارشد سازمان ملل امروز (پنج شنبه) اعلام کرد، خشونت و غارت در بیروت همانند یک مانور سیاسی برای نابودی صلح داخلی لبنان رخ داده اند.

واکنش سازمان ملل به خشونت های بیروت/ حریری: قضاوت دولت جدید زود است

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، یان کوبیس، هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل در لبنان اظهار کرد، خشونتی که برخی معترضان در بیروت در پیش گرفته اند با اغراض سیاسی است.

وی خاطرنشان کرد، به نظر می رسد نابودی امنیت و ثبات کشور را هدف قرار داده اند.

این مقام سازمان ملل گفت: آنچه شاهد هستیم بیشتر شبیه مانور سیاسی برای به چالش کشاندن نیروهای امنیتی و نابودی صلح داخلی و به پا کردن آشوب طایفه ای است.

از طرف دیگر، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان توییت کرد، زود است درباره دولت جدید قضاوت کرد و حکم داد. ارزیابی وضعیت دولت با کنار گذاشتن احساس اینکه شبیه خواسته های ملت نیست، صحیح نخواهد بود.

حریری تاکید کرد: مباح کردن اقدامات محکوم و مشکوک در بیروت نیت عاملان و حامیان و تحریک کنندگان آن را نشان می دهد زمانی که تلاش ها برای حمایت از بیروت در برابر خشونت ها افزایش یابد راه را به روی طرح هایی که می خواهد از خشم ملت به عنوان پلی جهت رسیدن به آشوب استفاده کند، می بندد. 

نخست وزیر سابق لبنان تصریح کرد: برزگترین دستاوردهای میادین تظاهرات مردمی خروج دختران و پسران جوان از سرسپردگی به طوایف و تحکیم سرسپردگی آنها به لبنان بود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha