قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۵۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ: طالبان باید بطور قابل توجهی خشونت ها را کاهش دهد

رئیس جمهور آمریکا در دیدار با همتای افغان خود تاکید کرد که برای موفقیت مذاکرات صلح افغانستان طالبان باید بطور قابل توجهی حملاتش را کاهش دهد.

ترامپ: طالبان باید بطور قابل توجهی خشونت ها را کاهش دهد
اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و دونالد ترامپ همتای آمریکایی اش در حاشیه اجلاس داووس درباره وضعیت امنیتی افغانستان گفت وگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ارگ ریاست جمهوری افغانستان نوشت که در این دیدار دو طرف بر «پیگیری موضوعاتی که در دیدارشان در بگرام مطرح شده بود» گفت وگو کرده و تاکید نمودند که دولت افغانستان با مشاور امنیت ملی آمریکا در نشست های جداگانه این موضوعات را پیگیری خواهد کرد.

دولت افغانستان می گوید که رؤسای جمهور دو کشور در بگرام توافق کردند تا آتش بس پیش شرطی برای مذاکرات بین الافغانی باشد اما طالبان می گوید که مذاکراتش با آمریکا شامل آتش بس نیست اما حملاتش را در روزهای منتهی به امضای توافق کاهش خواهد داد.

کاخ سفید نیز در بیانیه ای نوشت که در دیدار ترامپ با غنی، رئیس جمهور آمریکا بر «نیاز کاهش قابل توجه و پایدار خشونت ها توسط طالبان تاکید کرده که مذاکرات با معنی درباره آینده افغانستان را تسهیل می کند.»

ارگ در حالی از پیگیری گفت وگوهای ترامپ و غنی توسط مشاور امنیت ملی آمریکا خبر داده که این مقام آمریکایی اخیراً گفته که ترامپ ممکن است حتی بدون توافق آمریکا و طالبان شمار نظامیان آمریکایی در افغانستان را کاهش دهد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha