قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۵۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد

با پیگیری های علما و بزرگان و با حضور و گذشت طرفین درگیر نشست صلح و کنار گذاشتن اختلاف چند ساله دو تیره از طائفه سادات قلندرزهی در حوزه مدینه العلوم خاش برگزار شد.

صلح و سازش بین دو تیره از طائفه قلندرزهی خاش برقرار شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، طرفین درگیر از تیره های نورمحمد زهی و دایی زهی وابسته به طائفه قلندرزهی چند سال قبل با هم درگیری داشته اند که نفراتی کشته و مجروح شده اند و امروز با رضایت طرفین قضیه ختم بخیر شد و به سازش انجامید.


مولوی محمدعثمان قلندرزهی مدیر حوزه مدینه العلوم و امام جمعه مسجد جامع الخلیل اهل سنت خاش بیان کرد: وجود اختلاف در جامعه اسلامی برای مسلمانان و برای اعضای یک خانواده و قوم یک ضعف و آسیب جدی به شمار می رود.


وی بیان کرد: اختلافات قومی همواره برای طرفین درگیر خسارت آفرین بوده نتیجه آن بی خانمان شدن، یتیم و بیوه شدن کودکان و زنان است که تلاش برای جبران کردن این خسارت ها میسر نیست و خانواده ها از این موضوع رنج می برند.


وی اظهار داشت: گذشت کردن و ایثار و پرهیز از جهالت و تعصب بیجا عملی پسندیده و از سنت های ارزشمند پیامبر اسلام بوده که در جامعه آرامش و امنیت به بار می آورد.


مولوی قلندرزهی ادامه داد: جای بسی تاسف و درد است که افرادی از یک قوم و طائفه و یک خانواده بر علیه هم سلاح بر می دارند و به همدیگر آسیب وارد می کنند.


وی اظهار داشت: شایسته نیست برادران و افراد یک خانواده بر اثر اختلافات جزئی و ناچیز به همدیگر خسارت وارد می کنند و این جای درد است که مسلمان و برادر از هم کینه به دل می گیرند و در نتیجه این اختلاف شیطان را خشنود و پروردگار متعال را از خود ناراضی می کنند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha