قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۵۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مهارت آموزی و توانمندسازی بیش از یک هزار سرباز در طرح«سرباز ماهر»

رئیس جهاد دانشگاهی استان اردبیل گفت: مهارت آموزی و توانمندسازی یک هزار و سه نفر در قالب طرح «سرباز ماهر» در اردبیل انجام شد.

مهارت آموزی و توانمندسازی بیش از یک هزار سرباز در طرح«سرباز ماهر»

ان اوچی از اردبیل با اشاره به مهارت آموزی و توانمندسازی یک هزار و سه نفر در قالب طرح «سرباز ماهر» در اردبیل اظهار کرد: این طرح براساس تفاهم نامه همکاری بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح توسط جهاددانشگاهی عملیاتی شد.

وی افزود: این طرح طی شش ماه در بین پرسنل و سربازان نیروهای مسلح و در پادگان ها و مراکز آموزش نظامی به صورت اثر بخش اجرا شد.

رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل گفت: طبق ارزیابی و نظرسنجی های انجام گرفته توسط اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل به عنوان ناظر طرح، روند اجرای طرح سرباز ماهر توسط جهاددانشگاهی استان موفقیت آمیز و قابل قبول بوده است.

وی با بیان اینکه طرح سرباز ماهر جزء طرح های ملی است که اجرای هدفمند و مناسب آن در سطح کشور می تواند به آینده شغلی افراد به ویژه قشر جوان سمت و سو دهد و ایجاد زمینه اشتغال افراد در مدت دوره خدمت وظیفه و بعد از آن نقش بسزایی ایفا کند.

اوچی ادامه داد: در قالب طرح سرباز ماهر، دوره های آموزشی مهارت های زندگی، اشتغال و کارآفرینی طی ۸۰ ساعت به صورت عملی و کاربردی برگزار شد.

وی گفت: آشنایی با مهارت های خود آگاهی، مدیریت هیجان و مقابله با استرس، آشنایی با مهارت های تصمیم گیری و مدیریت زمان، ارتباط مؤثر و روابط بین فردی، تفکّر انتقادی و خلاق، همدلی، آشنایی با مبانی ازدواج و حل مسئله نیز از سرفصل های دوره مهارت های زندگی در این طرح بود که به صورت جامع برگزار و بیشترین تاثیرگذاری را بر شرکت کنندگان داشت.

اوچی آشنایی با کلیات، قوانین، مقررات و انواع کسب و کار، راه اندازی کسب و کارهای تعاونی، خانگی، خرد و کوچک، برنامه های حمایتی مشاغل، فرایند های مصاحبه شغلی و مهارت های بازاریابی و فروش را از جمله سرفصل مهارت های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی عنوان کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی اردبیل بیان کرد: در مراسم اختتامیه طرح سرباز ماهر دو گواهینامه معتبر آموزشی دوره مهارت های زندگی و مهارت های اشتغال و کارآفرینی به شرکت کنندگان ارائه شد.

انتهای پیام/3463/111

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha