قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۶۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه آزاد اسلامی، پرچمدار امور فرهنگی مراکز دانشگاهی است

استان ها یزدیزد مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت: اگر مباحث فرهنگی از دانشگاه های ما حذف شود در پی آن بی محتوایی و بی انگیزگی رخ خواهد داد و هم اکنون این…

دانشگاه آزاد اسلامی، پرچمدار امور فرهنگی مراکز دانشگاهی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا نصیری در جمع کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد افزود: در راستای تحقق اهداف دانشگاه و همچنین اجرای برنامه های فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب، آیین نامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری تبیین و به دانشگاه های کل کشور ابلاغ گردید.

وی ادامه داد:  یکی از نقاط قوت این آیین نامه عنوان آن است که نشان می دهد در زمینه های آراستگی، شئون و فرهنگ رفتاری کار شده و پوشش و آراستگی موردنظر اسلام به عنوان یک رفتار عقلانی و انسانی است که باید به عنوان جریان منطقی روی آن کار شود.

به گزارش چهارشنبه روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یزد،  این مسوول گفت: جریان ایجادشده توسط معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک نقطه شروع مطمئن و ایمنی است که در نهایت منجر به اجرای تمام ابعاد دین در دانشگاه خواهد شد.

نصیری با بیان اینکه کار فرهنگی جزو واجب ترین کارهاست خاطر نشان کرد: اهمیت کار فرهنگی و بحث پوشش، عفاف، حجاب، رفتار و در حقیقت شئون فرهنگی در گستره وسیع فرهنگ، کار ویژه، پراهمیت و همه جانبه ای است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اشاره به تأسیس این واحد دانشگاهی در پنجم دیماه سال ۱۳۶۱ گفت: تاکنون ۷۸ هزار نفر از این مرکز آموزش عالی در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی دانش آموخته و وارد بازار کار شدند.

معصومه طباطبایی پیشتر  در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد ۵۵ هزار نفر از واحد یزد دانش آموخته شده اند که شامل هفت هزار و ۲۱۷ نفر در مقطع کاردانی ، ۲۸ هزار و ۵۶۳ نفر در مقطع کارشناسی ، ۱۳ هزار و ۱۳۳ نفر در کارشناسی ارشد ، ۷۴ نفر دکتری تخصصی و مابقی دکتری عمومی می باشند.

وی اظهار داشت: درحال حاضر هشت هزار دانشجو در ۵۸ رشته کارشناسی ، ۱۰۷ رشته کارشناسی ارشد و ۳۳ رشته دکتری در دانشگاه آزاد یزد مشغول به تحصیل هستند که از این ۸۰۰ نفر دانشجویان شاهد و ایثارگر می باشند.

در استان یزد در حال حاضر ۶۰ مرکز آموزش عالی وجود دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha