قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رسانه ها با خویشتنداری به انسجام اجتماعی دامن بزنند

استان ها کرمانکرمان رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان با بیان اینکه نیاز داریم رسانه ها بیش از آحاد جامعه خویشتنداری کنند و به انسجام دامن بزنند افزود: یکی از دلایل فقدان…

رسانه ها با خویشتنداری به انسجام اجتماعی دامن بزنند

ابی شامگاه چهارشنبه در دیدار با مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: اختلافات جریانات سیاسی را عمیق می کنند که در رسانه های جریان اصلاحات و اصولگرا مشاهده می شود.  

ویبا بیان اینکه در شرایط فعلی نیاز به گذشت و از خودگذشتگی در راستای انسجام وجود دارد گفت : برای رسیدن به نقطه عطف در فضای مجازی به اختلاف بین نهادهای داخل کشور دامن زده می شود و دشمن می تواند از این فضا بهره گیرد .

 رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان بیان کرد: در این دانشگاه  دانشجویان درگیر بحث های حاشیه ای نمی شوند زیرا بازار کار خوبی وجود دارد  و بیش از ۷۰ درصد در حرفه خود وارد بازار کار شده اند که از میانگین کشور بالاتر است.
وی تصریح کرد: فضای فعلی جامعه و برداشت دانشگاه و تصور از وضعیت موجود، جریانی چند بعدی و پیچیده است و مثل جریان گذر از توسعه نیافتگی است و برای ایجاد اشتغال  نیاز به فرهنگ سازی برای کسب مهارت داریم و ایجاد شغل موثر و درآمدزا یکی از نکاتی است که باید به آن توجه شود.

محرابی تاکید کرد: اقتصاد در طبقات پایین جامعه تصور عمومی می شود و مشاعل دیگر در بعد اقتصادی و فرهنگی گنجانده می شود.

وی  تصریح کرد: آگاهی، مشارکت و اعتماد سه رکن اصلی سرمایه اجتماعی هستند و در بحث توسعه برخی واژه ها از الگوی توسعه از بعد اجتماعی و فرهنگی شتاب زده عمل می شود که موجب گم شدن اصل ماجرا شده است.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان کرمان گفت: باواژه هایی نظیر استارتاب، دموکراسی و رفراندم خوب برخورد نشده است لذا رسانه می تواندبه بهبود آن کمک کند.

وی افزود: باید از خود سانسوری و برخورد شعارگونه جلوگیری کرد و تقاضای اجتماعی برای ورود به دانشگاه افزایش یافته که باید فرهنگسازی شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha