قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رسانه روسی: کانتینر روسیه جنگنده های آمریکایی را در مرز ایران شناسایی کرد

جهان دفتر مسکومسکو روزنامه راسیسکایا گازتا ارگان دولت روسیه با استناد به اظهارات سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه مبنی بر پرواز چندین جنگنده اف35 آمریکا در کنار مرزهای ایران…

رسانه روسی: کانتینر روسیه جنگنده های آمریکایی را در مرز ایران شناسایی کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در ادامه مطلب این روزنامه آمده است: سیستم هشدار دهی موشکی و سامانه پدافند هوایی روسیه، پهنه هوایی پیرامون این کشور تا فاصله یکهزار کیلومتر را کنترل می کند. 

روزنامه روسی نوشت: فقط ایستگاه رادار روسیه به نام کانتینر می تواند اهداف پرنده را در چنین مسافتی شناسایی کند. 

به گفته سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، چند ساعت پس از حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی، دست کم شش فروند هواپیمای اف-۳۵ نیروی هوایی آمریکا در نزدیکی مرزهای ایران پرواز می کردند.

لاوروف خاطرنشان کرد: این مساله نشانگر وضعیت متشنجی است که در آن زمان وجود داشت.

سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی بامداد جمعه(۱۳ دی) به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله پهپادهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رئیس جمهور و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود. 

 ایران نیز در پاسخ به این اقدام، چندین موشک به سوی پایگاه های آمریکایی در عراق پرتاب کرد که خسارات سنگینی به پایگاه عین الاسد وارد کرد.

روزنامه راسیسکایا گازتا در ادامه مقاله خود نوشت: نکته مهم در شناسایی هواپیماهای اف-۳۵ آمریکا توسط رادار روسیه این است که اف-۳۵ جنگنده نسل پنجم امریکا مثلا نامرئی محسوب می شود.

به نوشته روزنامه روسی، بر خلاف ادعای امریکا در مورد رادار گریز بودن اف-۳۵، ایستگاه رادار روسیه از مسافت یک هزار کیلومتری (در خاک روسیه) این جنگنده ها را دیده است.

در مقاله خاطرنشان شد: آزمایش ایستگاه های رادار کانتینر در سال گذشته به پایان رسید و امسال راه اندازی شده اند که بنظر می رسد، عملکرد موفقی داشته اند.

به گفته کیریل ماکاروف رئیس انستیتو ارتباطات راه دور، ایستگاه کانتینر یک سیستم موفق است که تجهیزات نسل جدید محسوب می شود.

ماکاروف گفت: اگر به عنوان مثال ایستگاه های رادار هواپیماها را تا مسافت ۴۰۰ کیلومتر شناسایی می کنند کانتینر می تواند در فاصله ۲ هزار کیلومتری هواپیماها را شناسایی کند.  

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha