قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار آذربایجان شرقی:

خواهان تعامل و ارتباط با همه کشورها هستیم

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت های استان در حوزه های مختلف، گفت: تبریز و آذربایجان با بهره مندی از ظرفیت های کم نظیر در تمامی بخش ها، خواهان تعامل و ارتباط با تمامی کشورها بوده و در این میان کشورهایی که تاثیرپذیری کمتری از سیاست های استکبار جهانی دارند در اولویت قرار دارند.

خواهان تعامل و ارتباط با همه کشورها هستیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا پورمحمدی در دیدار با سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا، اظهار کرد: تلاش می کنیم با مشارکت بخش خصوصی، همکاری های اقتصادی، فرهنگی و علمی خود را با این کشور افزایش دهیم.

وی همچنین بر معرفی ظرفیت های استان آذربایجان شرقی به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران کشور سریلانکا تاکید کرد و رفت وآمد هیات های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی این کشور را به استان خواستار شد.

پورمحمدی همچنین بر استفاده از ظرفیت های دانشگاهی و تجارب علمی و فنی دو طرف و همچنین اعزام دانشجو بین آذربایجان شرقی و سریلانکا تاکید کرد.
 
سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در سریلانکا نیز در این دیدار گفت: تبریز و آذربایجان از ظرفیت های ارزشمندی در حوزه صنعت، اقتصاد و فرهنگ برخوردار است و باید از این ظرفیت ها برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده کرد.
 
هاشم اشجع زاده همچنین به روابط بین ایران و سریلانکا اشاره کرد و گفت: دولت فعلی سریلانکا، یک دولت مردم گرا بوده که خواهان تعامل مسالمت آمیز با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف است.
 
وی بر حضور هیات های تجاری و اقتصادی آذربایجان شرقی در سریلانکا به منظور شناسایی بازار این کشور و تامین بخشی از نیازهای آن در قالب صادرات تاکید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، علی جهانگیری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار نیز در این دیدار به بیان بخشی از ظرفیت های اقتصادی و توانمندی های شرکت مطرح استان پرداخت و از آمادگی استان برای همکاری در موضوعاتی همچون ساختمان سازی و فعالیت های عمرانی با کشور سریلانکا خبر داد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha