قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۴۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نیروهای شرق لیبی از سرنگونی یک «پهپاد ترکیه ای» خبر دادند

شبه نظامیان شرق لیبی موسوم به «ارتش ملی لیبی» به ریاست خلیفه حفتر، اعلام کردند که یک پهپاد متعلق به ترکیه را منهدم کرده اند.

نیروهای شرق لیبی از سرنگونی یک «پهپاد ترکیه ای» خبر دادند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شبه نظامیان شرق لیبی به فرماندهی «خلیفه حفتر» شامگاه چهارشنبه از ساقط کردن یک فروند پهپاد خبر دادند.

«احمد المسماری» از فرماندهان نیروهای شرق لیبی که خود را «ارتش ملی لیبی» می نامند، با اعلام این خبر گفت که این پهپاد از پایگاه هوایی «معیتیقه» برخاسته بود و هدف گرفته شد.

به گزارش وبگاه خبری «الوسط» لیبی، المسماری مدعی شد که این پهپاد ترکیه ای قصد داشت به پایگاه نیروهای شرق لیبی در طرابلس حمله کند.

درگیری های نیروهای شرق و غرب لیبی با کنفرانس برلین هم متوقف نشد؛ کنفرانسی که با حضور رهبران کشورهای مختلف از جمله روسیه، آلمان، فرانسه، ترکیه و مصر در برلین برگزار شد و در آن توافق شد که از هیچ یک از طرف های درگیری در لیبی حمایت نشود و زمینه برای توقف درگیری مهیا شود.

از سوی دیگر، شورای امنیت سازمان ملل بامداد امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای از طرف های درگیر در لیبی خواست تا هر چه سریعتر درگیری ها را متوقف و بر سر آتش بس به توافق دست یابند.

همزمان، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل از شورای امنیت و سازمان ملل خواسته تا به طرف های درگیری در لیبی جهت توقف درگیری ها فشار وارد کنند.

لیبی از سال ۲۰۱۱ به دلیل عملیات نظامی آمریکا و غرب به این کشور که منجر به سرنگونی معمر قذافی شد، همواره صحنه جنگ و درگیری است. این کشور اکنون تحت اداره دو دولت موازی در شرق( به پایتختی طبرق) و غرب (به پایتختی طرابلس) قرار دارد.

هر یک از دو دولت مستقر در لیبی از حمایت های بین المللی برخوردارند. کشورهایی مانند ترکیه، قطر، ایتالیا و اتحادیه اروپا از دولت غربی به ریاست «فایز السراج» پشتیبانی سیاسی و نظامی و کشورهایی مانند مصر، امارات و عربستان، فرانسه و روسیه از دولت شرق به ریاست «عبدالله الثنی» حمایت می کنند.

انتهای پیام/ص

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha